jirka F

Existuje kromě tropické noci i arktická noc?

Tropické noci jsou 20°c ale arktická noc je prý až od – 25°c nebo se mýlím.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ale jistěže ANO. Jen na rozdíl od té tropické to není o teplotě, ale o délce. Která trvá půl roku. 🙂

(pro ty pomalejší. polární noc)

Další odpovědi
Emefej

Ne, naše meteorologie tento pojem nepoužívá. U nás se vyskytuje arktický den.

Zdroj: https://chmibrno­.org/blog/2021/­03/01/charakte­risticke-dny-teplota-vzduchu/

Pepa25

Meteorologický slovník (viz odkaz) definuje různé charakteristické dny.
Pomocí maximální teploty vzduchu vymezujeme arktický den, ledový den, letní den, horký den a velmi horký den, pomocí minimální teploty vzduchu pak mrazový den a den s tropickou noc.

Den s tropickou nocí: tropická noc je noc, v níž minimální teplota vzduchu neklesla pod 20,0 °C
Artický den: maximální teplota vzduchu dosáhla hodnoty nejvýše –10 °C.
Tropický den: maximální teplota vzduchu dosáhla hodnoty 30,0 °C nebo vyšší

Zdroj: http://slovnik­.cmes.cz/

da ny

Meteorologové znají pojem „Arktické dny“.
U nich hraje svou roli i teplota.
Za arktický den je v meteorologické terminologii považován den, kdy maximální denní teplota nepřesáhne −10 °C.[1] V České republice se jejich roční počet pohybuje od 0,3 v centru Prahy až po 7,8 na horách severovýchodní Moravy a Slezska. Arktické dny se nejčastěji vyskytují v lednu a únoru, vzácněji v prosinci. Na horách se mohou objevit i v listopadu a březnu. V některých oblastech se mohou vyskytovat i častěji. Na některých místech Země se mohou vyskytovat i celoročně.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Arktick%C3%BD_den