Bronzový

Existuje i jiný recept na kávu turka?

V jedné kuchařce jsem četl, že turek se dělá tak, že se 7 g kávy zalije jedním decilitrem vroucí vody. Znáte i jiný recept?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

S tím citronem to také znám, je to dobré i na migrénu.

Další odpovědi:

Zlatý

Takové kafe s rumem to má grády.:-)

Zlatý

To by mě zajímalo, jak víš, že jsem si právě dělal turka :D
Zalije se právě vroucí vodou tak, že se spaří a poté dolije. Doporučuje se i zrnko soli.
-
Když bolí hlava, tak pár kapek citronu.

Zlatý

tak se vaří po našem "turek"

zde jsem vám zkopírla pravou tureckou/já ji tak ale taky nedělám/

Pravá turecká káva

Na přípravu této kávy potřebujeme džezvu (konvička kónického tvaru), 7 g velmi jemně namleté kávy a 100 ml vody. Do džezvy nalijeme studenou vodu, přidáme kávu a přivedeme k varu. Káva zpění a naplní konvičku až po okraj.V této chvíli kávu odstavíme a necháme pěnu spadnout. Zpěnění opakujeme ještě 2krát. Potom necháme usadit kávovou sedlinu a kávu naléváme z výšky 8 - 10 cm do šálků. Kávu můžeme připravovat i s lžičkou cukru, přidanou do džezvy ještě před zpěněním. Tím se překryje nahořklá chuť kávy, způsobená únikem těkavých aromatických látek při opakovaném varu

Pokročilý

V Turecku to dělají takto: Vezmou džezvu, v ní smíchají poměrnou lžíci kávy jemně mleté se stejným množstvím cukru, přidají špetku/ale jen špetku/ soli a celou směs polijí trochou vody. Toto důkladně promíchají na melange a dolejou džezvu do stanovené míry. První var a vystoupení pěny nechají sednout, promíchají a toto opakují dvakrát za sebou. Takto připravená káva je opravdu turecká, protože Turci velmi rádi sladí. A hlavně. Oni nepijí takové kbelíky co my ale menší opravdu kávové šálky, Zkuste to.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.