Avatar uživatele
OptieX

Jak se čaj připravuje spařením?

„čaj spaříme“

UPDATE. Dobře zaleji vroucí vodou, ale jak dlouho mám louhovat?
To jste vynehali 🙂

Zajímavá 0 před 2635 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Já tomu rozumím tak, že mám čaj přelít vroucí vodou. Běžný postup přípravy čaje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Spařit čaj=zalít čaj vroucí vodou a nechat vyluhovat. Čaj nikdy nevařit. Zelený čaj se vroucí vodou nezalévá, teplota vody má být nižší. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Souhlasím s Lamalam v tom smyslu, že čaj by se ani neměl louhovat, jen přelít přes sítko, nebo jen krátce nechat louhovat ve „vajíčku“. Tak do tří minut, jinak se louhují hořké látky a původní chuť čaje to zcela zničí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Čaj v sítku by se měl prolít horkou vodou (cca 80°–85°, nikoliv vroucí),
louhovat cca 2 až 2,5 minut/y. Po třech minutách či delší době už se uvolňují
nežádoucí látky, čaj je trpký.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jirka Novák

Pokud se jedná o zelený čaj, má být teplota vody 60–80°C, podle konkrétního čaje. Víc se o tom dozvíte třeba tady: https://vypij.cz/

Zdroj: https://vypij­.cz/caj-na-blogu/zeleny-caj-na-blogu/priprava-zeleneho-caje/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vercule

Dobrý den, když jsme u přípravy čaje… Máte tip, kde bych koupila kvalitní a hezkou skleněnou konvici na čaj? Chci to jako dárek, čili opravdu hledám kvalitu. Díky moc za tipy.

Avatar uživatele
Václavka

No jak správně připravit čaj… záleží jaký druh čaje. Zelené čaje většinou teploto okolo 70° a 2–3 minuty, černý čaj 95° a 5–6 minut, oolong čaje 90° a 3–8 minut záleží přímo jak který oolong a bílé čaje se většinou připravuji stejně jako zelené. Ještě Pu-erh čaje ty se připravují stejně jako černé čaje.

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
OptieX

FAT UPDATE bo dlouhá odpověď se mi mázla:
Jedná se o kopřivy, jak připravím kopřivový čaj správně? Spařením ano a co to znamená
Dávám plus Keplerovi protože mi „vlastně“ odpověděl. Vroucí voda+plus nelouhovat déle než tři minuty.

před 2633 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lamalam

Záleží na tom, co louhuješ. např. u šípků jsou 3 minuty strašně málo.

před 2633 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek