Bronzový

Existuje externí blesk s možností ručního odpalu?

Sháním externí blesk s ručním odpalem...na těle blesku nebo kabel.
Nějak nevím jestli to vůbec existuje, vždy, když to hledám, nacházím pouze drahé blesky se synchronizací s fotoaparátem.
Nemáte někdo s tímto zkušenosti?
Doplňuji:
jde o noční focení, kdy s dlouhou závěrkou zachytím postavu v pohybu ve vzdáleném místě od fotoaparátu.
Reflektor je na prd kvůli expozici té postavy (byla by buď moc nebo pod expozicí).
Chci fotit hvězdy s touto postavou.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Každý externí blesk umožňuje ruční odpálení. Já jsem to používal při focení v úplné tmě v podzemí. Foťák na stativu, závěrka na 60 sekund, exponováno pomocí několika ručních odpalů blesku do různých směrů celé rozlehlé jeskyně.

Další odpovědi:

Zlatý

To snad umí každý blesk.

Stříbrný

já mám teda k zrcadlovce blesk canon speedlite 580ex a ten se dá ručně odpálit tlačítkem, umí to i verze 430 a menší, ale nevím, k čemu je to dobré - pochybuji, že se s bleskem trefíš na dejme tomu např. jednu setinu vteřiny, což je závěrka fotoaparátu - ten blesk se umí synchronizovat na 1/250 vteřiny se závěrkou...

Kup si něco takového - http://www.phototools.cz/… , samozřejmě si ale vyber blesk podle toho, jaké máš tělo (zrcadlovky - na tvém vlastním až tak nesejde ;-) ) a směrného čísla (raději vol větší - omezit záblesk můžeš - difuzorem, odklonem blesku nebo zakrytím části reflektoru). Předpokládám, že cena není "drahá"... ;-)
___
*) podle návodu umožňuje odpal tlačítkem - http://www.phototools.cz/…

Zlatý

Má to snad každý blesk, a je to určeno právě k tomu, co popisuješ v doplnění otázky, tj. k exponování bleskem při dlouhých časech. Ale může se pochopitelně použít i automatický odpal.

Diskuze k otázce

Zlatý

Lamalam

lukas.zmizik - není k tomu, aby se trefoval do synchronizovaného času závěrky, ale slouží to k expozici bleskem při dlouhých časech.

Bronzový

rigormortis

mě šlo hlavně jako o externí externí blesk...velmi daleko od fotoaparátu...tato zařízení stojí cca 20 tis.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.