tony2412

Existuje držák na brýle?

Myslím držák něco jako jsou svářečské kdy si jedny odklopíte nahoru a při sváření ty tmavé dáte dolů a sváříte,jestli existuje něco takového na normální dioptrické brýle?

Nejlepší odpověď
cochee

Doplním odika: a pokud máš na mysli normální protisluneční skla a svářečské jsi zmínil jen jako přirovnání, tak samo že existují, akorát bych to nenazval držák na brýle; jedná se o sluneční klip, viz např. zdroj. Často se dělají s polarizačním filtrem, což je vhodné zejména pro řidiče. Klip se seshora připne na brýle na příčku mezi skly a samozřejmě je odklopitelný.

Zdroj: http://slunecni-bryle.heureka­.cz/klip-na-solano-ss-30004-ss-30004d/

Další odpovědi
briketka10

Neexistuje.

odik

Ta vaše otázka není jasná: Chcete svářet s dioptrickými brýlemi?

  1. Existují brýle na sváření (odklopné nebo samostmívací), do nichž se vloží speciální dioptrická skla
  2. Existují brýle na sváření (odklopné nebo samostmívací), do nichž si můžete vzít normální dioptrické brýle
  3. Existují svářecí kukly, pod které si můžete vzít normální dioptrické brýle

PS: Na samotné dioptrické brýle bych nic nenasazoval. Brýle pacičkami na hlavně nedrží dostatečně pevně, aby udrželi velkou váhu.

Lamalam

Existují odklápěcí klipy se slunečními nebo polarizačními skly. Prodávají se v optice, ty polarizační také v rybářských potřebách, je jich víc typů a jdou připevnit na téměř libovolné brýle.

Klaproth

Existuje. Prodávají to v každé optice a ve sportovních potřebách.

isteron

Syn to kúpil v optike, mali sklá na odklápacom ráme. Ale veľmi skoro sa mu to pokazilo.

Emefej

Existuje, mají to v optice, v rybářských nebo cyklistických potřebách.

ReHu

Viděla jsem držák na dioptrických brýlích, odklápěly se sluneční.

briketka10

Kde se ten odklápěcí klip prodává přesně, nevidím
nikde odkaz, kde by ho opravdu měli v prodeji.

Lamalam

Prodává se to leckde, třeba tady http://www.mkop­tik.cz/doplnko­vy-sortiment/pola­rizacni-klipy/5

briketka10

Tak jo já, že cochee vložil odkaz na stránku,
kde se klipy již neprodávají a nikdo jiný jej
pak nedal viš až Ty tady 😁

cochee

No vážně, ale včera určitě v prodeji byly. Otevřel jsem Heuréku a nechal vyhledat „sluneční klip“ a po sjetí kousek níže (protože jako první na stránce klipy nejsou) jsem namátkově vybral jeden odkaz 🙂 Když to udělám teďka, tak ten kousek, na který jsem odkázal, už ta Heureka nenabízí.