exekuce na účet

dnes jsem byla v bance a oznámili mi ze jsem dostala exekucni prikaz na 2 tisice,ktere mi ztrhly primo z uctu ,chci se zeptat jak mam postupovat ,kdyz mi zaprve neprisel zadny exekucni prikaz,vubec nevim ,o co jde ,akorat vim ze se firma jmenuje SM Ostrava,ale nejvetsi problem je to,ze ze zakona musi exekutor nechat dluznikovi dvojnasobek zivotniho minima.a me to ztrhli z materske ktera dela 3600 ,nechali mi tam 1600 a jine prijmy nemam. kde a jak se mohu branit.dekuji
Doplňuji:
prosím ještě nějakou jinou odpověď,že se můžu obrátit na soud vím taky,ale to je až poslední řešení

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

V první řadě by sis měla zjistit, jak to s tou exekucí vlastně je. SM Ostrava není nic. Je třeba vědět komu a co dlužíš. Pokud si nejsi žádného neuhrazeného závazku vědoma, tak se opravdu obrať na soud a zjisti si kdo a jak vysokou exekuci na tebe uvalil.
V současnosti je platný zákon, který umožňuje věřiteli, aby své pohledávky mohl umořit třeba z mateřské.
Pokud žiješ jenom z mateřské ve výši 3600,- Kč, tak je tu něco v nepořádku. Buď zapomínáš na příjem otce, nebo jsi samoživitelka a měla bys od otce dítěte dostávat alimenty. Tvou situaci je takto těžké posoudit, ale zkus zajít na sociálku, zda bys neměla nárok na nějakou dávku. O exekuci tam nemluv, to je prostě problém, který budeš muset vyřešit. Dluhy se musí platit.

Další odpovědi:

Zlatý

Můžeš se obrátit na soud.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1814
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 389
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.