simir7

exekuce na alimenty.

Dobrý večer.Jak se dá udělat aby mi strhávali soudně alimenty ze mzdy.Vím že mohu požádat o snížením.Moje bývalá mamželka odmítá dát návrh soudu na exekuci alimentů,asi počítá stím že na mě podá trestní oznámení co ji nebudu schopen platit kvůli jiným exekucím.Na sociálním odboru mi řekli že sám na sebe podat exekuci na alimenty nemůžu.Děkuju za odpověd.Simir7.

Odpovědi
standa

Jestli to výživné chcete platit v nezměněné výši ( i když byste možná s úspěchem mohl žádat o snížení), tak plaťte…

Nehledejte v tom žádný složitosti, prostě si mzdovce zadejte, aby z vaší mzdy sráželi částku, která je uvedena v rozvodovém nebo obdobném rozsudku. Kopii tohoto rozsudku pro jistotu mzdovce předejte.

Exekucí se totiž nedá postihnout určitá částka z vaší mzdy, kterou odhaduji na cca 7.300 Kč. Detaily výpočtu ´nezabavitelné´čás­ti mzdy jsou uvedeny níže ve zdroji…

Zdroj: http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/pravo/neza­bavitelna_cas­tka_z_platu_a_je­ji_vyse_vypocet_pri_e­xekuci_na_plat­.html