Pokročilý

Excel - vyhledává stále dokola.

Na konci vyhledávání (Ctrl-F) mi Excel nenahlásí "konec souboru" - ale "jede" opět od začátku - je to velmi únavné, zejména při ručním prohledávání velkého množství velkých souborů... Nelze někde nastavit, aby se vyhledávání na konci souboru prostě zastavilo - jako je to normální např. ve Wordu?
Díky moc.

Odpovědi:

Zlatý

No, takhle, jak si to představuješ, to nejde. Pokud chceš omezit množství prohledávaných položek v listu, pak označ oblast a hledat se bude pouze v ní. Např. víš, že hledaná data jsou v určitém sloupci, pak označíš tento sloupec a dáš hledat. V rozsáhlých souborech tím hledání výrazně zrychlíš.

Diskuze k otázce

Pokročilý

HarpPlayer

Označit pouze blok (ev. celý sešit - Ctrl-A) pořád neřeší to cyklické vyhledávání - pořád hledá stále dokola.
Já bych prostě jenom chtěl, aby se na konci vyhledávání ZASTAVIL ...
To jsem tak blbej já, nebo ten Excel ? ;-|

Zlatý

Alesh

Tak asi Ctrl + A nemá valný smysl, ne? Excel určitě nehledá v buňkách, o kterých ví, že v nich určitě nic není, neboť toto si samozřejmě eviduje. Konec souboru v Excelu se blbě definuje, u textového souboru je to samozřejmě jasné. Proto mají nastaveno hledání v listu, čili zkrátka dokola. S tím víc nenaděláš. ;-)

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.