jiribi

EXCEL: Jak převést čas?

Jak mohu v excelu převést čas z desetinné hodnoty na standardní, tak aby byly převedeny i časy delší než 24 hod.?
Příklad:
hodnotu 45,5 převést na 45:30.

Standardní návody na internetu vedou k podělení čísla hodnotou 24 a ta je následně převedena, takže např. z 45,5 dostanu 21:30 a to nechci…
Díky!

Nejlepší odpověď
mosoj

Použij funkce CONVERT. Pokud ji nemáš musíš si ji doinstalovat.

Pokud jsem dobře pochopil chceš převod ze standartního časového formátu na desetinné číslo a naopak. To umí právě funkce CONVERT !!

http://office­.microsoft.com/cs-cz/excel-help/prevod-casu-HP003056110.aspx

jiribi

Tak jsem nakonec získal odpověď jinde, pokud by to někoho zajímalo.
Hodnota buňky se dělí 24 a formát výsledné buňky se nastaví na vlastní ve tvaru [h]:mm, kde právě ty hranaté závorky definují, že se jedná o kumulovanou hodnotu.
jiribi

mosoj

Dík za informaci. Takto si představuji „Odpovědi“ !!!!!!!!!!!!

jiribi

Nevidim, jak by funkce CONVERT mohla pomoci. Muzes prosim upresnit? Diky!