Etnocentrismus- Co to je?

Zdravím, je tu někdo znalý kdo by mi s jistostí řekl a trochu více popsal co je to etnocentrismus? děkuji... ... A Google a wikina mi taky nic neřekli..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

ETNOCENTRISMUS
- tendence posuzovat odlišné kultury, jejich zvyky, tradice a hodnoty z perspektivy kultury vlastní
- nositelé kultury jsou přesvědčeni, že jejich normy, obyčeje jsou platné a pravdivé – to je však nefér vůči nositelům jiných kultur, které jsou chápány jako špatné

jakoby ty ses díval a kritizoval jak žijí národy jinde , jaké mají zvyky a kulturu ......uznával bys ale jen to své , v zemi kde ty žiješ

Další odpovědi:

Jen namátkou, hned 2 odkazy:
http://cs.wikipedia.org/…
P.S. 1. otázka a rovnou z ní čouhá buď pohodlnost - anebo, že bys na netu fakt neuměl hledat?
I ta wiki nabízí slušnou definici.
Doplňuji:
Ale, copak se nám to tady děje? Ne, že bych měl něco proti hanulce samotné, ale obecně mne přinejmenším zaráží anonymní nominace odpovědi bez jediného palce, a vzápětí uzamčení, aby se probůh už nikdo nemohl vyjádřit, jakoby na truc? Že by opět cenzura dalších ohlasů? Jiný názor je snad zapovězený?
P.S. Jen tak na okraj, "s jistotou" a "neřekly" - podmět je neživotný.(2 řádky, 2 hrubky).
Než se prezentuješ na otevřeném fóru, zkus si trochu zopáknout pravopis, na premiéru na Odpovědích to není zrovna šťastný pokus.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz .cz/web.php/hledat?typ_hledani =prefix&cizi_slovo=etnocentris mus

Diskuze k otázce

anonym

Ale, copak se nám to tady děje? Ne, že bych měl něco proti hanulce samotné, ale obecně mne přinejmenším zaráží anonymní nominace odpovědi bez jediného palce, a vzápětí uzamčení, aby se probůh už nikdo nemohl vyjádřit, jakoby na truc? Že by opět cenzura dalších ohlasů? Jiný názor je snad zapovězený?

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3358
Zlatý Drap 1793
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1114
Zlatý marci1 1076
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.