Avatar uživatele
anonym

Eko kůže – co to vlastně je?

Srdečně zdravím všechny, na internetu jsem našla dvě rozdílné informace o eko kůži. Jeden, že je to napodobenina kůže a druhý, že jde o rozemletou a pojivy znovu spojenou pravou kůži. Nevíte prosím, co je pravda?
Předem děkuji :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, oldriskat, Michala11 před 5025 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Zřejmě ve stejném zdroji jsem našla stejnou informaci jako Vy, že jde o rozemletou kůži. Ale to byla jediná. Jinak se uvádí toto:

1.Je to syntetická kůže, k jejíž výrobě se používají polyuretanové materiály netoxického materiálu, které jsou složením, prodyšností a odolností materiálu velmi podobné pravé kůži.
Tento materiál nahrazuje koženku, proti které má výhodu, že má propustnost vzduchu, není uzavřený a „dýchá“.
EKO kúže nemá oproti pravé přírodní kůži dostatečnou otěruschopnost a tím i nižší(4×) životnost.

2. Takzvaná ekokůže se vyrábí ze dvou vrstev, povrch je ze stoprocentního polyuretanu s podkladem z měkkého bavlněného úpletu. Tento materiál tedy nemá s pravou kůží vůbec nic společného kromě struktury vzhledu, který je věrnou napodobeninou kůže přírodní. Ekokůže mají vynikající užitné vlastnosti Ekokůže mají vynikající užitné vlastnosti, vysokou odolnost proti oděru, velmi vysokou pevnost i tažnost a jsou oboustranně prodyšné.

Podle stránek: Magazín bydlení a diskuzí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Už Ivan Mládek zpíval " já mám boty z umělé hmoty " ..................

Co myslíte že může být víc ekologičtější než pravá kůže ? Zase jeden z nesmyslných výplodů nové doby.

Jedna z prvních umělých kůží se začala vyrábět ještě za ČSR a byl to BAREX, který se vyrábí dosud.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Zde v odkaze vám zasílám co je to EKO KŮŽE

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-eko-kuze

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Pořád tedy nevím, jestli je to pravá drcená kůže na podkladě nebo syntetická – umělá.
To jsou 2 zcela rozdílné výrobky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Já jsem to bral vždycky spíše jako syntetickou kůži, takže vlastně umělina. Jen možná při výrobě je větší důraz kladený na tu ekologickou stránku. I když pro mě vždycky asi budou top třeba sedací soupravy z pravé kůže a prostě nikdy jsem neměl zase tak moc rád tyhle náhražky. I když ta eko kůže vlastně jako nezní zase tak špatně.

Nový příspěvek