Anonym1999

Důkaz na prokázaní identity

Když chci cestovat autobusem se slevou pro děti do 15 let (což jsem), je na to potřeba průkaz na prokázaní totožnosti. Musí na tom průkazu být i fotka ? Pás nemám aktuálně k dospozici. Nestačilo by něco jiného, kde mám jméno a datum narození ?
Doplňuji:
Mě napadlo, že fotografie není nutná. Sice nepoznají jestli jsem to já, ale důkaz mám…

Odpovědi
anonym

Rodný list, kartička pojištěnce

anonym

měl bys mít doklad s fotkou, halvně tam musí být fotka, aby bylo jasný, je to jsi ty a nikdo jiný

JájsemRaibek

Autobusová doprava používá průkaz, který ti po předložení rodného listu vydají na pokladně.
K tomu je třeba předložit fotografii.
Průkaz lze použít i u Českých drah. Rovněž tam lze získat průkaz osoby mladší 15 let.

M.

Hádám, že ti to nebudou moc věřit. Jak chceš prokázat, že jsi to opravdu ty?
Tohle maximálně u řidičů, kteří tě znají.