unnamed

Je seriál Dr. House inšpirovaný skutočnými príbehmi ľudí, ktorý mali nejaké choroby, alebo sú choroby nepravdivé?

Je seriál Dr.House inšpirovaný aj skutočnými príbehm ľudí ktorý mali nejaké choroby,alebo sú „takmer“ všetky choroby/infek­cie/vírusy v seriáli nepravdivé.Ak hej odkiaľ berú inšpiráciu príbehov/chorôb ?

Nejlepší odpověď
Šidlo

áno, je to na základe reálnych prípadov, pokiaľ viem ani jeden nebol vymyslený

inšpirácia bola z nejakej magazínovej rubriky kurióznych prípadov z amerických nemocníc

Další odpovědi
gecco

Pár dílu jsem viděl – a v nich byly vždy zmiňovaný choroby, které existují…
Ale neviděl jsem všechny díly a ani se o ten seriál dopodrobna nezajímal…
😉

bolak

Jasně že jo, stačí se kouknout na nějakej díl a pak si tu nemoc kterou tam zmiňoujou projet googlem, třeba ta tasemnice v mozku byla nedávno ve všech novinách > http://www.ty­den.cz/rubriky/zdra­vi/roky-ho-bolela-hlava-pricinou-byla-tasemnice-v-mozku_324859.html

Samozřejmě ty lidi tam, to byli jenom herci, ty nebyli nakažený.. teda možná až na tu těhotnou ženskou, ta toho parazita v sobě skutečně měla..

lota

„Inspirací pro základní myšlenku seriálu byly novinové sloupky v New York Times, kde autorka Lisa Sandersová pravidelně psala o diagnosticky nezvyklých případech. Vyjmenovala symptomy a postupně rozkrývala záhadu, jak se mohly najednou objevit v tom samém těle, i když se to běžně neděje.“ http://magazin­.aktualne.cz/te­levize/house-byl-dekonstrukci-hrdinneho-televizniho-doktora/r~i:ar­ticle:748299/