dusanturek

Dovolená v EU s náhradním občanským průkazem?

Za několik dnů odjíždím na dovolenou do Itálie. Občanský průkaz mám prošlý a budu si vyřizovat nový. Tzn. že do zahraničí už pojedu (autobusem) s náhradním občanským průkazem. Cestovní pas nemám. Dotaz je následující, je možné vycestovat s náhradním občanským průkazem do zemí EU? V cestovní kanceláři mi neporadili…

Děkuji za odpověď, Dušan

Nejlepší odpověď
standa

Obávám se, že nikoli, a to zejména proto, že náhradní OP neobsahuje předepsané údaje (např. strojově čitelnou zonu ap.)

Pokud chcete mít klid, tak si nechte udělat pas v tzv. expresní lhůtě…, je to sice dražší, ale nebudete mít problémy s případným ověřováním vaší totožnosti na dovolené (hotely, banky ap.)