Avatar uživatele
Kepler

Dovedete pochopit lehkomyslnost Jihoameričanů?

Těžko uvěřitelné rozhodnutí pilota: https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/podle-dukazu-zricenemu-letadlu-v-kolumbii-doslo-palivo-mezip/r~8223d2­aeb79811e68f3­2002590604f2e/?ut­m_source=centrum­HP&utm_medium=dy­namicleadbox&ut­m_term=positi­on-1
Taková lehkomyslnost či mentalita vůbec, která je vlastní jižním národům mi připadá nepochopitelná. Připadá mi to jako vypravit se na Jižní pól jenom v plavkách. Myslíte, že mentalitu lidí ovlivňuje i podnebí a přírodní podmínky kde to které etnikum žije?

Zajímavá 0 před 2702 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dovedete pochopit lehkomyslnost Jihoameričanů ?
Ano – stačí navštívit státy jižní Evropy a už i tady je to jejich myšlení úplně někde jinde než u nás , a zajet do Afriky ? Raději nee , Stačí sledovat těch pár černoušků co u nás běhají po ligových trávnících a jejich myšlení a mentalita je uplně mimo naši realitu . De fakto i jedna skupina lidí co již dlouho žije v našem státě a jsou trochu tmavší , mají z 90 % myšlení na bodě 0 .

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Psychotic

Nedokážu pochopit, proč má někdo stále potřebu čin jednotlivce přisuzovat etnikům nebo národům.

A geografický determinismus (tzn. že prostředí určuje osobnost v něm žijících lidí) je považován za stejnou pseudovědu jako frenologie (že ji určuje tvar lebky).

Upravil/a: Psychotic

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… něco tě snad překvapuje?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Mc Merkurion: nepřekvapuje, jenom mi to hlava nebere. Jejich oblíbené: mańána a mávnou rukou 🙂

před 2700 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… protože v ní máš na rozdíl od nich mozek, až ji budeš mít prazdnou jak oni, pochopíš …

před 2700 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Psychotic: já myslím, že geografický determinismus nelze ignorovat, je to zcela evidentní. Snad každý z nás to pocítil na vlastní kůži.

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Právě že evidentní je pravý opak, už jen proto, jak se kultury mění. Třeba Arabové byli ještě před 500 lety nejvyspělejší, nejracionálnější, nejtolerantnější národ světa. Jsou dnes? Prostředí je stejné.

Skandinávské národy byly naproti tomu před pěti sty lety banda neorganizovaných nevzdělaných tribalistických buranů. Dnes je to (ať už si kdokoli o jejich politice myslí cokoli) nejslušnější, nejštědřejší a nejúslužnější kultura. Změnilo se snad prostředí?

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dubraro

Arabové byli pouštní loupežníci před 3000 lety, i před 500 lety a jsou i dnes. Vzdělání, kulturu, umění světa islámu tvořily jiné národy.

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Nebavíme se o vyspělosti, ale o mentalitě. Jižní národy byly a budou vždy „divoké“ a temperamentní, severní zase „chladné“ a racionální.

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Zmínil jsem snad vyspělost?

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

No ano – u Arabů i Skandinávců (banda nevzdělanců a další)

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Tedy… zmínil, ale nebyl to hlavní bod 🙂

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Psychotic

Opravil jsem se pozdě 🙂 Ale to bylo jen jednou. Náhled na svět, na spolupráci, na jiné národy a kultury, to vše se měnilo jak u Arabů, tak u Skandinávců. Nejen vyspělost jako taková.

před 2702 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek