zeeue

Mohu mít dotaz ohledně pravidel hry Člověče, nezlob se (omlouvám se, podrobně v popisu, je to složitější)?

Pokud hráči zbývá do domečku přesně šest polí a je to poslední panáček ve hře (ostatní už jsou v domečku) a tento hráč hodí šestku, pak může na tuto šestku zajet do domečku a tím ve hře zvítězit, nebo musí po této šestce házet znovu a potom se nikam (logicky) nepohne, protože automaticky přesáhne počet zbývajících šesti polí?

Poupravuji – je mi jasné, že mi spousta lidí bude psát, že je to spíše o tom, jak se se spoluhráči dohodneme. Samozřejmě pravidla jsme dohodli hned na začátku, ale tohle nás prostě nenapadlo a teď se hádáme, kdo vyhrál 🙂 Víc mi pomůžete, když mi napíšete třeba, jak byste to hráli vy nebo která varianta vám připadá logičtější

  1. po šestce se háže VŽDY znova
  2. šestka se na poslední hod může brát jako pouhá šestka

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… po šestce je možnost, ne nutnost házet ještě jednou, platí během celé hry …

Další odpovědi
ivzez

My jsme hráli tak, že hráč po prvním hodu
popošel o šest políček a potom házel znovu.
V případě, že šestkou skončil v domečku,
už znovu neházel, protože už „byl ze hry“.

Odpovedi18

My jsme to vždycky hrály tak, že když přišlo na tuto situaci, tak stačilo hodit 6tku (pokud by figurka došla přesně do domečku) Podle mě je nesmysl, aby se házelo znovu, aby jsi hodil/a třeba 3 a zas 3..

Edison

Ano.. Je to prostě o tom, jak se dohodnete. To se na nás NEZLOB, ČÉČE… 😁

Obdobně se dva hody s první šestkou mohou považovat za samostatné hody, tedy 6, vyhodit soupeře a pokračovat dalším házením, nebo se naháže a pak se odehraje celkový počet kroků tedy 7 a více… To je taky o dohodě.

Arne1

Co si pamatuju, tak se hraje tak, že po každém hodu se posune o daný počet polí. Pokud to byla šestka, tak se pak hází znovu.
Ale je pravda, že v tomto bodě se pravdidla která se dají sehnat dost liší – někde je napsáno že se „může“ házet znovu, někde že se naházené body dají rozdělit mezi dva pinďulíny a další jemné varianty.
Takže je to na lokální úpravě a dohodě.

aliendrone

Tvůj „problém kdo je vítěz/má pravdu“ má přinejmenším 3 „přirozená řešení“

  1. vzájemnou dohodou
  2. intenzivní hádkou
  3. bitku

Osobně v případě doskoku do domečku po šestce není třeba házet, v případě že se to nehodí, „operativně“ změním výklad pravidel, to je přeci JASNÉ! ;) :D :D

Dochy

Podle mně konec hry daného hráče má přednost před nutností házet znovu.

Jinak těch pravidel je více. Třeba doma jsme hráli, že pokud na 6 lze nasadit, pak se nasadit musí – i za cenu že vyhodím vlastní figurku. Toto pravidlo mělo max. prioritu. Další bylo, že pokud padají 6 jede se stále stejnou figurkou (to platilo až pokud nebylo možné nic nasadit)
S těmito pravidly jsem ale ve školce a ve škole poněkud narážel 😉