Bohyne

Dostává lékař provizi už za napsaný recept nebo až za podle jeho receptu vybrané léčivo v lékárně?

Má vůbec zpětnou vazbu od pojišťovny, zda si pacient léčivo na recept vybral?

Nejlepší odpověď
anonym

Má zpětnou vazbu – dokonce je ´penalizován´, pokud např. překročí pojišťovnou daný limit.

Další odpovědi
mosoj

Oficiálně za recept nic nezískává. Dostává od pojišťovny platbu za úkon. Jestli napsání receptu je úkon nevím, ale není problém nějaký úkon vyúčtovat. Nechte si někdy vystavit od pojišťovny výpis. Budete se divit co všechno jste podstoupili a kdo vás ošetřoval. Je to hlavní důvod, proč lékaři nemohou ani cítit IZIP. Je na ně přes něj moc vidět !

Neoficielně ale dostávájí od různých farmaceutických firem provize ( třeba exotickou dovolenou pro rodinu) za předepisování jejich výrobků.
Doplňuji:
Může dostávat i od lékárny pokud bude určitou lékárnu doporučovat. Dělat to ale oficiálně nesmějí a také to není již 100 % jako předepisování určitého léku.

anonym

to asi tak není :) provize nedostává asi, asi má normální plat :) nemůžou mu dávat něco za něco co udělá

Nuk nuk

Za napsání receptu lékař žádnou zvláštní částku neobdrží. Má běžný plat a provizi dostane od pojišťovny za lékařské vyšetření. Ano, z těch 30 Kč, které u něj zaplatíte. Ovšem, od jedné své lékařky jsem se dověděla i sumu. Nevím, jestli se to od té doby nezměnilo, ale z každých vybraných 30,–Kč má lékař 0,90Kč. Z receptu dostane totéž lékárna.

Něco jiného je to, co píše Mosoj. Za propagaci určitých výrobků může" získat určité, spíše bych řekla „ocenění“, od farmacetické firmy.

mosoj

Bronzový

Nuk nuk
Lékařka ti lže. V lékárně i u ní zůstává celých 30 Kč. Jen se neboj to nazvat správným jménem. Je to úplatek jako hrom.