Dostanu v antikvariátu za knihy peníze?

Dostanu v antikvariátu za knihy nějaké drobné nebo se tam dávají zdarma?
Nebo to je individuálně?

Díky moc.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Za některé knihy dostaneš i výrazně víc, než "nějaké drobné", za některé nic (a ani zadarmo si je nevezmou)...
;-)
Sepiš si seznam (autor, dílo, nakladatel, rok vydání, cca stav) a antíky v blízkosti obešli mailem a nebo osobně obejdi - uvidíš.

Další odpovědi:

Pokročilý

S některou knihou se naběháš, než ti ji vezmou v antikvariátu, některou nevezmou jinde a jinou ochotně. Je však výnosnější si knihy prodat sám přes inzerci, např. bazos, jc soft, antikvariáty se potýkají s nedostatkem místa a vysokými režijními náklady, tak nikdy nezaplatí tolik, co přímý zájemce.

Stříbrný

Ano, za některé knihy peníze dostaneš, za některé dokonce i docela hezké peníze, ale jiné knihy nevezmou ani zadarmo. Ale obchodovanání v antikvariátu může mít svá úskalí. Před časem jsem se potřeboval zbavit nějakých, pro mě nepotřebných knih, z pozůstalosti. Vzal jsem to do antikvariátu a docela dobře prodal, ale za utržený peníz (plus další nemalou sumu z vlastní kapsy) jsem si tam hned koupil něco jiného. Takže ve výsledku jsem stav knih nesnížil a peníze taky nebyly.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.