SellLolAcc

Dostal jsem zajímavou hádanku od učitele z fyziky.

Hádanka zní: Máte splnit úkol, Vaším úkolem je nesplnit úkol, splníte úkol?
Nepřišel jsem na to, takže nevím jaká je odpověď, ale docela rád bych zjistil jestli je tu nějaký mozek, který to chápe.

Nejlepší odpověď
anonym

Nedělat nic! Tím, že nic neděláš – úkol neplníš, ale současně jsi ho splnil.

Další odpovědi
barnajka

Znáš Epimenidův paradox (známý taky jako Paradox lháře)? Jestli ne, tak si to najdi si na netu – stejně jsi říkal, že se nudíš ;)

Až pochopíš tohle, najdeš i řešení své hádanky – ten princip je totiž stejný.
Docela známá a populární je taky jedna variace na paradox lháře, a to tzv. Pinokiův paradox :)

lexx

za daných podmínek nemá řešení