Zlatý

Domácí vězení za vraždu je docela síla, co vy si o tom myslíte?

> http://zpravy.idnes.cz/…

A stříleli byste taky skrz dveře na lupiče, kterého nevidíte, když víte že v domě je ještě vaše drahá polovička, a ty dveře jsou od koupelny? A to bez jakýchkoliv otázek, jako třeba "miláčku, nejsi náhodou v koupelně?", prostě hned ra-ta-ta-ta-ta?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Nepřísluší mi posuzovat vinu ani trest. A v mém bytě je situace jiná než u něj, takže i má odpověď by byla irelevantní.

Další odpovědi:

Zlatý

záleželo by na tý drahý polovičce- kdyby byla milá, tak bych možná hned nestřílel, ale kdyby to byla nějaká svi*ně, tak "miláčku, nejsi náhodou v koupelně?"- a pak hned ra-ta-ta-ta-ta!
Pistoriusovi se asi nabízí zcela nová profese a možná to tak trochu i chtěl, protože sportovci brzo stárnou a teď, když už se poznal s Radovanem K. a i s vražděním, tak možná ...

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

zjentek: každopádně měl by se nechat aspoň přejmenovat na pistolius

Zlatý

zjentek

;) ... jo a krejčíř je ten, kdo dává zakázky krejčímu

Zlatý

bolak

setapouch: nevaž se, odvaž se

Stříbrný

setapouch

Asi takhle: starší myslivci mě vždycky poučovali "nikdy nestřílej na něco, co bezpečně nerozeznáš". Ale nemůžu říct, jak bych reagoval v takové situaci, když jsem v ní nikdy nebyl.

Obecně řečeno, domácí vězení za smrt mi přijde málo. Ale nezajímal jsem se o ten případ, neznám polehčující okolnosti, rozsudek ani zdůvodnění rozsudku.

Zlatý

bolak

ale určitě bys aspoň zavolal "haló, kdo je tam?" (když víš že by tam mohla bejt tvoje manželka), než bys začal pálit, nebo ne?

Stříbrný

setapouch

Tím zavoláním můžeš prozradit svou pozici. Když manželka odpoví, prozradí svou pozici. Navíc, pokud by útočník zjistil, že je daleko ode mne, mohl by se zaměřit na ni. Obojí znamená ztrátu taktické výhody a ohrožení jejího i tvého života.

Pevně doufám, že se do takové situace nikdy nedostanu, ale priorita je pro mne život a zdraví mých blízkých a moje. Snažil bych se ji tedy vyřešit tak, abych je neohrozil. Takhle, v klidu od počítače, můžu říct, že bych raději riskoval život svůj než život blízkých.

Spokojen? :)

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.