panenka

Domácí úkol do škole

Dobrý den ted mi dcera přinesla malý kvíz se kterým bych prosím potřebovala poradit.

Cyklisté jezdící bez ochranné přilby tvoří
a)5% všech vážně zraněných při dopravních nehodách cyklistů
b)30% všech vážně zraněných při dopravních nehodách cyklistů
c)80% všech vážně zraněných při dopravních nehodách cyklistů
pokud možno prosím o odkaz.

2)Průměrná doba léčení komplikované zlomeniny ruky je
a)182 dní
b)35 dní
c)90 dní
Doplňuji:
Popelko na váš odkaz jsem klikla a zobrazilo se mi jen Najít neznáte prosim vás ještě nějaký odkaz kde to můůžu vyhledat?Vám georgi mockrát děkuji

Nejlepší odpověď
1popelka1

Zkuste Oceňovací tabulku průměrné doby léčení následků úrazu zde: http://allian­z.cz/download­.php?FNAME=118854965­7.upl&ANAME=ot­pdl-2007.pdf
Zlomeniny horní končetiny jsou v tomto odkaze od čísla 208

Do googlu jsem zadala: „Průměrná doba léčení komplikované zlomeniny ruky je“, měl by to být první odkaz. Jde to?

Další odpovědi
anonym

c je správně – je to trochu nepřesně přeformulované:

Jednou ze základních příčin úmrtí a zranění cyklistů jsou zranění hlavy, která tvoří přibližně 80 procent všech vážných poranění při dopravních nehodách cyklistů.

(to nevylučuje, že k určitým zraněním hlavy došlo i při použití helmy)

Zdroj: http://www.po­licie.cz/clanek/bez­pecne-na-kole.aspx

Doba léčení zlomenin je různá v závislosti na věku. Po určitém zobecnění lze říci, že na horní končetině se zlomeniny hojí 4–8 týdnů. U dětí zhruba polovinu doby než u stejné zlomeniny u dospělých. Pokud je nutno kost operovat, doba léčení se může i výrazně prodloužit.

Zdroj: http://aktual­ne.centrum.cz/do­maci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=61­4426

martina1

Pan george ma nejspíš pravdu a co se týče zlomenin,tak přesné statistiky neznám,ale z praxe bych tipla 90dní,ikdyž je to hodně individuelní.35 je blbost a v některých případech to může být i těch 182.Pokud by se to zprůměrovalůo tak 90 mi přijde reálné.

BENYTA

Panenko,nejen,že mě převapuje znění thoto DÚ,o cyklistech nic nevím,jen o té zlomenině,pokud se do zlomenin rukou počítá i klíční kost,tak jednoznačně za a)182 dní,bylo mi řečeno víc,jak půl roku,na rentgenu po šesti týdnech od úrazu byla ještě téměř centimetrová mezera.Otázka je na průměrnou dobu,i tak si troufnu tvrdit,že za a).

1popelka1

ono jich je tam hodně, spíše taková zajímavost, až se hrozím, co vše se mi může stát…

panenka

Přes vyhledávač mi to šlo děkuji Popelko

panenka

můžu podívat pardon za chybu.