LysoňXXX

Dokument, jak se jmenuje.

Jak se prosím jmenuje dokument, který pojednává o studené válce a téměř jaderné válce? Když jeden z těch SSSR generálů už měl prst na „tlačítku“ proti USA jad. bombě a pak se to ukázalo jako planý poplach..

Odpovědi
anonym

film 13 dní http://www.csfd­.cz/film/2401-trinact-dni/strana-2/, http://www.csfd­.cz/film/277721-kuba-krise-1962-die/,

bolak

česílko: není to ani jeden z nich :(, já ho taky viděl, dávali ho myslím před dvěma lety na nějaké viasat history nebo něčem podobným

šlo o dokument, vyprávění historie plus hraný scény, vojákovi, nejspíš důstojníkovi bylo oznámeno že usa odeslalo proti svazu jaderný halvice nebo co a on měl rozkaz na takovou situaci reagovat odvetným úderem, jenže zaváhal, nějak si nebyl jistej a tak šel proti předpisům a nic udělal, jen tam tak stál a čekal co bude. Nakonec se ukázalo že to bylo dobře, protože selhaly přístroje a žádný rakety na svaz nemířily. Myslím že byl nakonec i povýšen.

anonym

aha, tož jsem teda mimoň