Dokázali by jsme přežít ještě bez elektřiny ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Dokázali. Život by byl méně pohodlný, ale generace lidí, které žily před elektrifikací žily přece také. Hlavně by se mi líbilo, že by nefungovala televize, počítače, internet, ani mobily. A když by si lidé chtěli něco sdělit, zase by se k tomu museli sejít a bylo by to proto i o jiných mezilidských vztazích.

Další odpovědi:

S některými z nás by to asi seklo, kdyby nemohli na Facebook. Ale dokázali. Topili bychom tuhými palivy nebo plynem a jezdili na kole nebo na koni. Novináři by se vrátili ke starým tiskařským technikám, sazeči by sázeli a řemeslníci a zemědělci by se uživili. Ale co ty kancelářské myši, co jen sedi u tabulek a ručičkama makat nechtějí?

Zlatý

Bez roblémů. Každý rok tak trávím svou dovolenou. Tři týdny nepoužívám žádné elektrické vymoženosti. V té době nepoužívám ani takové drobnosti, jako jsou třeba baterka a hodinky. Je to přímo skvělé a člověk si bezvadně odpočne. Jsem přesvědčen, že bych to zvládl i dlouhodobě. Nepociťuji při tom žádné strádání, ba naopak.

Zlatý

Ne :-)

To by ti nefungoval ani mobil, nebo dokonce i pevný telefon a nedovolala by jsi se na tísňové linky 150 155 158 156 112

Bronzový

Velmi těžko. Nejde jen o TV, mobily a podobné zbytné věci, ale celý provoz naší společnosti je založen na tom, že potřebuje elektřinu. Jak by se čepovalo pivo? Jak by pracovali záchranáři, lékaři, vědci?

Zlatý

Pro případ nejvyšší nouze mám na utajeném místě v záloze ebonitovou tyč a liščí ohon.

Bronzový

Městští lidé asi ne. Můj otec měl hospodářství a nebyla tam zavedená elektřina. Také jsme to zvládli. Musíte si jen umět poradit.

Diskuze k otázce

Stříbrný

manon

Tere_zka: Ahoj, bez elektřiny bychom asi přežili, i když by to bylo pro lidi bolestné zvykání.
PS: Obvykle to nedělám, že bych upozorňovala na gramatické chyby, ale zase člověk nidky neví, kdy si něco zapamatuje - možná tudy rychleji než ve škole :) (mám pocit, že patříš k těm ještě školou povinným) - tak až budeš příště mít chuť napsat "by jsme", vzpomeň si, že správně je "bychom"(nic ve zlém :) ).

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.