Slunicko1989

Dobrý den, zajímalo by mě, zda může zaměstnavatel poslat kontrolu na zaměstnance i po 21. dnu pracovní neschopnosti?

Nejlepší odpověď
brillant

Ne. Po uplynutí 21 dnů pracovní neschopnosti může pouze podat podnět okresní správě sociálního zabezpečení, aby provedla kontrolu ona.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=kontrola%20zam%C4%­9Bstnavatele

Další odpovědi
suaeda

Jestli může zaměstnavatel přímo poslat kontrolu po 21 dnu nemoci to nevím. Ale někteří lidé potažmo ve vedoucí funkci dokážou znepříjemnit vždy. Párkrát jsem v životě marodil, ale nikdy na mě kontrola nepřišla. Pouze jednou před 10 lety jsem měl ošklivou chřipku a tehdejší moje nadřízená ředitelka na mě dokázala poslat během 2 týdnů 3 x kontrolu. Kontrola ani jednou neshledala závady. Později po jejím odchodu se zaměstnání jsem se dověděl, že se mě chtěla zbavit. Inu kdo chce psa bíti hůl si najde.

anonym

Řekl bych, že to záleží na zaměstnavateli.Co jsem pracoval v posledním zaměstnání, tak tam posílali kontrolu kdykoliv (tedy i po 21.dnu)Jenže více kontrolovali mladé tak do 35 let a zdůvodňovali to tím, že mladí toho více zneužívají (což byla pravda, lidi nad padesát nikdy neporušili léčebný režim), starší se bojí o práci a tak se snaží nedělat žádné průšvihy.A také se stávalo, že v jeden den tam byla kontrola od zaměstnavatele a za několik hodin kontrola ze sociálního zabezpečení.
pro suaeda
V tomto zaměstnání nebyl problém, když nemocného nenašli doma, tak přijeli za hodinu znovu.Pokud se někdo vymlouval, že si musí přece nakoupit, tak mu dali dýchnout, protože pokud si šel na nákup, nemohl přece pak být pod vlivem alkoholu.To pak přece nešel na nákup, ale na pivo (ale jak jsem psal, tohle byla vždycky výmluva mladých).

Slunicko1989

Děkuji za odpovědi. Ještě by mě zajímalo, zda s tím můžu něco udělat, když na mě zaměstnavatel kontroloval i po 21 dnu.. a ještě v době vycházek?