Jamaikl

Kde mohou brát někteří lidé značkové věci nebo obuv v ceně 2000 Kč a prodávat je třeba za 700 Kč?

A když to jsou repliky i když neudávají tak kde je mohou sehnat ani na čínských eshopech snad nejsou tak dokonalý a mají třeba 20 páru např:superstar od Adidas

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den, zajímalo by mě kde mohou brát někteří lidé značkové věci nebo obuv v ceně 2000kc a prodávají za 700.

Odpovědi
Lgee

Padělky

Frontinus

Vedle padělků bych nepodceňoval ani možnost prodeje kradeného zboží.

Dochy

To že běžná cena je 2000 ještě neznamená že je někdo nemůže sehnat přímo od výrobce za 500. Ale proč by to měl prodávat za 600 když jsou lidé ochotní dát ty 2000???

Samozřejmě i ty kriminální varianty zmíněné ostatními mohou být správné…

elkon

Někdy se to dá koupit ve slevě na různých webech.

anonym

Trochu podceňujete schopnosti čínské výroby. Uvědomte si že se v Číně vyrábí často i ty originály takže čínané mají ty postupy celé dny na očích do nejmenších detailů a jejich okopírování, tedy okopírování celé výrobní linky tak pro ně nemusí být vůbec žádný problém. Vůbec bych se nedivil kdyby to byla výroba padělků a vůbec bych se nedivil ani tomu, kdyby ty padělky byly prakticky identické a stejně kvalitní jako originál.

Do Evropy se takové zboží dováží samozřejmě neoznačené logem, loga jsou v balení zvlášť a tady pak existují firmy které se zabývají už jen tím lepením log na neoznačené zboží což pochopitelně už celnice velmi těžko může podchytit pokud rovnou nedělá razie v místech prodeje.

anonym

Další aspekt jsou samozřejmě slevy. Značkové produkty se vyznačují tím že jsou nad své skutečné výrobní náklady o mnoho set procent předraženy a distribuční síť tak má řadu možností jak marketing občas přizdobit výraznější slevou (i když na to dají 70% slevu často na tom pořád mají obrovskou marži, takže jim to nedělá problém a je to běžná součást jejich prodejní strategie)

anonym

v rámci šedého trhu se pak takové ve slevě nakoupené zboží může dostat opět do běžného prodeje a to samozřejmě pořád za výhodnější cenu než jaká je u dané značky „běžná“.