Dobrý den, ve škole se starám o kytky a začala mi jedna od kořene uhnívat. Je to učitelčino aloe vera. Prosím, poraďte m

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

moc to zalejvas

Další odpovědi:

Sežeň o něco větší květináč, zeminu a kytičku přesázej. Až ji vyndáš ze zeminy, tak zkontroluj kořeny a nahnilé části ostrým nožem odřezej. Dobré by bylo ořezané části zasypat drceným dřevěným uhlím. Po přesázení zalévej opatrně. Zahnívání je způsobeno přelitím rostliny. S vodou opatrně - květiny ji sice potřebují, ale v přílišném množství škodí.

Bronzový

asi malej květináč, když se moc nahustěj kořeny na sebe.... moje zahradnické dovednosti jsou jen v souvislosti s marihuanou nevim jak je na tom aloe vera
Doplňuji:
jo myslim že to bude oboje dohromady s tim jak řika "reuef"

Zlatý

Jak píše očko. Ale počítej s tím, že se z toho ta rostliny nemusí vzpamatovat. Nicméně, řekni to učitelce, třeba t s tím pomůže. A pokud je moudrá, tak se jen usměje a se slovy - to se stává se poohlédne po jiné rostlině. Není ostudou a nechopností, že květina odejde. Zejména, když se teprve základům pěstování učíš.
Základem zálivky v této roční době je ji přiměřeně omezit. Rostliny totiž s ohledem na krátký den nespotřebují tolik vody. Ale, zas je třeba hlídat, aby nepřeschly. Mám dokonce pocit, že aloe se v zimě dává na určitou dobu do chladnější, ale světlé místnosti.
No, a že odehnívá aloe učitelky je celkem pochopitelné - snažíte se, aby její rostlinka dobře prospívala, a tak jste jí daly víc vody než bylo potřeba.
Nikdo moudrý z nebe nespadl a chybama se člověk učí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 929
Zlatý mosoj 862
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.