zuza125125

Dobrý den.Syn našel klíče od auta,prodal je kamarádovi a ten auto odcizil a rozbil.Skoda je asi 40 000.

Chtěla bych se zeptat,co synovi za to hrozí u soudu.Děkuji

Nejlepší odpověď
Andre5000

Omlouvám se, že Vám neodpovím, ale tomu dotazu nějak nerozumím. Váš syn najde nějaké klíče od auta, ty nějaké klíče od auta si koupí jeho kamarád a ten kamarád ví, od jakého auta ty klíče jsou, tak ho odcizí a rozbije. Není to nějaké divné?

Další odpovědi
Reezo

Záleží jestli syn je již plnoletý. Nejlepší by bylo promluvit si s právním zástupcem, jelikož syn mu prodat ty klíče, tak nevím jestli to půjde z toho vykličkovat…

Alesh

Zeptej se právníka, já bych to šacoval, že si sednout na nějaký ten měsíc či rok určitě může, ale pokud je zatím čistej, tak by mohl dostat podmínku.

Emefej

Dopustil se trestného činu „Zatajení věci“, podle paragrafu 219 za to může dostat až rok natvrdo.

bolak

Tak určitě mu něco hrozí, už z toho že ty klíče kamarádovi prodal a nikoliv předal se dá uzusovat že si byl vědom, že půjde o něco non-legal.

zzzzz

Jedná se o tr. čin krádeže. Syn je zde jako spolupachatel. Zcela jistě bude obviněn. Pokud by mu je neprodal a dal mu je zadarmo, byl by to jen přestupek, ale takto je to tr. čin. Pokud nebyl nikdy trestán, dostane zřejmě podmínku, pokud trestán byl, může to dostat nepodmíněně. Bude muset i nahradit svůj díl škody. Soud ho rozpočítá poměrem.
Je zde jasné, že kamarád není věštec, aby věděl od kterého auta ty klíče jsou. Váš syn mu to musel říct, a musel vědět, že kamarád auto zcizí.
Přeji Vám pevné nervy. Pokud syn žil dosud slušně, chodil řádně do školy, nebo pracoval, tak to hovoří v jeho prospěch.
Pokud se přiznal, tak se obraťte na státního zástupce a pokuste se s ním domluvit na zastavení tr. stíhání a uhrazení části škody. je tu ta možnost, a syn by to neměl v trestním rejstříku.