iceT

Dobrý den,prosím co mají společného

Peter jackson a pojem Lotr?
Nemůžu nikde nic najít,co je Lotr?Děkuji.
Doplňuji:
Děkuji ještě jednou,teď jsem ze sebe udělala naprostého neandrtála.
Pojem lotr jako darebák samozřejmě znám,ale nenapadlo by mě že LOTR je nějaká zkratka,protože toto sem viděla Xkrát a že to pan Jackson režíroval samozřejmě taky vím.Ach jo…

Nejlepší odpověď
annas

Pán prstenů (v anglickém originále The Lord of the Rings, často zkracováno na LOTR) je epický román žánru hrdinská fantasy od Johna Ronalda Reuela Tolkiena, napsáný s přestávkami v letech 1937–1949.

Peter Robert Jackson je novozélandský filmový režisér, producent a scenárista, trojnásobný držitel Oscara. Nejznámější je díky režírování trilogie Pán prstenů, natočené podle románu J. R. R. Tolkiena.

Pode Wikipedie

Další odpovědi
Valky

LOTR – Lord of the rings = Pán prstenů :) A spojitost s ním má takovou, že tuto trilogii režíroval :)
Doplňuji:
Stane se! :) Mě se tohle stává taky :) A pak si akorát klepu na čelo – že je to úplně jasný :)

dědapetr

Je skutečně s podivem, kolik slov je v jazyce k dispozici pro situace, kdy chceme někoho negativně ohodnotit – kdy chceme naznačit, že ten někdo je člověk nevalných mravů, špatného smýšlení a činů podlých. Můžeme si ulevit: „Je to ale darebák, lump, lotr, padouch, ničema, křivák, podrazák, grázl!“ – A to vybírám ještě výrazy skutečně vybrané.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/olomou­c/okenko/_zpra­va/jazykove-lump-lotr-a-padouch--268317

kapka

Tak to by mě taky vůbec nenapadlo… 🙂