Dobrý den přemýšlím o koupi border kolie bydím ale přes týden v bytě a jsem tak 9 hodin v práci

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Tak to ne, Border Kolie potřebuje spousty pohybu

Další odpovědi:

Zlatý

Jsou to velice učenliví, milí a přizpůsobiv psi, ale nutně potřebují spoustu aktivit a času, aby se jim někdo věnoval. A zvláště pro štěně je 9 hodin samotné v bytě dost nevhodné

Zlatý

Proč přemýšlíš o koupi border kolie, když jsi denně 9 hod v práci????

Zlatý

Co to je za nápad pořizovat si psa, když jsem 9 hod denně v práci?
Z jakého důvodu ho chceš?????

Pokročilý

No, hodně lidí co mají psy mají taky od 9 hodin práci denně. A zvládají to.

Bronzový

Tak si zkus nejít 9 hod na záchod...
To je nesmysl,ani by ti ho dobrý chovatel neprodal...za pár let budeš mít třeba víc času, kolik si ho pejsek zaslouží.
Pro venkovana - rasu pinčl neznám, ale pokud jste myslel pinče, ten se celý den nezastaví, má přezdívku motorová myš, přes den nespí, pokud venku neprší.

Zlatý

9 hodin v praci?To Vas slechti,ale nejen border kolii,ale zadneho psa si neporizujte,byl by to jen vězeň..

Zlatý

To by bylo opravdu nezodpovědné si pořídit psa a nechat ho zavřeného v bytě - chudák co by z toho života měl - přemýšlej o jiných věcech

Zlatý

Víc bych se zaměřil na bytové psy 'pinčl apod.) než na ovčáckého pracovního psa. Stačí se někde zastavit u pastevce ovcí a chvíli toho psa pozorovat s jakou radostí se o ovce stará. A potom těžko se smířit něco tak šikovného zavřít na hodiny doma, respektive veškerou jeho potřebu na pohyb uspokojovat nějakými odpoledními procházkami.

Pokročilý

Neradím ani koupit, ani nekoupit.
Radím posoudit situaci. Nejhorší je to v začátcích se štěnětem, to chce víc času, co se zanedbá v mládí, to se pak těško napravuje.
Pokud si pořizuji psa jen proto, že se mi líbí, tak k tomu nepřistupuju zodpovědně.
Pokud si psa požizuju proto, že chci s ním sportovat, běhat, věnovat se různým aktivitám a nebo jej chci mít jako společníka na procházky, je dobré se poohlédnout po plemenech která splňují mé požadavky a z těch si vybrat. Ke hodně případů kdy pes zdemoluje byt jen proto, že nemá dostatek jiných možností se vybít. Doporučím návštěvu nějakého cvičáku kde borderky mají a informovat se o tom co to znamená. Hodně s nimi běhají agility, tak tam bych zašel pro informace.

Pokročilý

Dobrý den, nepořizujte si pejska, pokud by na Vás takhle dlouho musel čekat.Měla jsem pejska 12 let z útulku až když jsem na něj měla čas. U sousedů věčně pejsek brečí,trápí mne to. Pohlídat ho nechtějí, tak raděj prchám z bytu já. Myslím to upřímně.

Pokročilý

Přes týden v bytě?A jinak bydlíte v domě?Jestli ano a měla by jste pro pejska dost času+třeba cvičit agility,tak to není problém,ale když je to štěně,tak by jste s ním měla být aspoň pár týdnů a pak už postupně pomalu odcházet.Je vhodnější pro borderku poskytnout hodně času-polovinu dne.Raději si pořiďte Pejska který není až tak aktivní jak borderka.jestli chcete chytrého pejska,tak si pořiďte např:Jack russell teriér,Boloňský psík,Kříženec atd. :)

Bronzový

Možnáto tak vadit nemusí, když s ním zůstanete první dva týdny doma, nebo k němu bude alespoň někdo často chodit a pak s ním budete po práci sportovat, myslím, že to bude OK.

Bronzový

A proč ne? Většina lidí co mají psi chodí do práce a pes si dokáže zviknout na čas kdy přijdete a v dospělosti v pohodě vydrží. Do sedmi měsíců počítejte s loužičkami (nemají ještě vyvynutý močoví měchýř). Pokud po příchodu domů bude velká běhací procházka, tak si psa pořiďte. Dopoledne většina psů spí a můžete mu koupit třeba býčí penis ( je tvrdý a smrdí a než ho zpracují trvá to i dvě hodiny) nebo buvolí kosti. Pes se tím zabaví.

Přece mi nechcete tvrdit, že všichni co mají psa nechodí do práce? Normálně si psa kup a kašli na lidi! Kolie to vydrží a zvikne si.

Lidi se ti o toho psa starat nebudou, pořiď si plemeno které chceš. Já mám v 2+1 Zlatýho retrývra a nikoho jsem se neptala a těch keců co jsem si od lidí poslechla a co. Ať si každý myslí co chce. Lepšího psa pro aportování , plavání a procházky bych nenašla. Kups si Border kolii a kašli na lidi co tě zrazujou.

Diskuze k otázce

Pokročilý

beluška

Prosím NE v zájmu Vašem i toho psa

Bronzový

kablik

jinak seš zdravej,že?

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1074
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.