remcob1

Dobrý den, po přeinstalování Windows XP mi nejde zvuk mám integrovanou zvukovou kartu..Ukazuje to "bez přehrávacích zaří

zení" :/

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Asi není nainstalován ovládač zvukové karty. Podívejte se na webové stránky výrobce zvukového čipu na základní desce a stáhněte a nainstalujte si příslušný ovládač.
Doplňuji:
Hlada má pravdu, ale na webu výrobce základní desky nebývají ovládače již aktuální a na CD, které je straé třeba 3 roky už vůbec ne

Další odpovědi
Hlada

Zřejmě jste nenainstaloval ovladač. Můžete ho najít přes výrobce zvukového čipu, jak praví Michal, jestli jste ale nenainstaloval ani ovladače k MB, bude jednodušší cesta přes výrobce MB nebo přiložené CD, kde najdete všechny najednou.
Doplňuji:
Michale, máš pravdu, je to jistě správnější, tazatel ale pravděpodobně nemá s instalací zkušenosti, nejspíš bude mít problém se zjištěním čipu, výrobce a nalezením ovladačů k chipsetu a dalších. Má tu tak i jednodušší cestu.

remcob2

Můžete mi prosím poradit jak zjistit typ zvukové karty ??

remcob1

Můžete mi poradit jak mám zjistit typ karty ??

Hlada

Je to napsané na chipu. Jestli ale nevíte, který to je, tak se podívejte do manuálu.

Michal Kole

Tento počítač >Vlastnosti > Sprava Hardwaru > ovládače zvuku