kkapsicka

Od 9. 10. jsem v pracovní neschopnosti. Kdy můžu očekávat výplatu nemocenské? Lístek na peníze jsem odevzdala.

Dobrý den,
doplňuji:
Vlastně jsem odevzdala už 3 lístky na peníze. Zvolila jsem výplatu na účet. Děkuji

Odpovědi
johana 56

Pokud jste zamětnaná a lístky na nwmocenské dávky byly včas odevzdány,za prvních 14 dnů měly být vyplaceny zaměstnavatelem ve vyúčtování mzdy za měsíc říjen.Při delší DPN zasílá další dávky příslušná ČSSZ do 30-ti dnů od uplatnění nároku.

http://www.cssz­.cz/cz/nemocen­ske-pojisteni/dav­ky/uplatnovani-naroku-a-vyplata-davek-nemocenskeho-pojisteni.html

ivzez

Od 9. října je už dost dlouho.

Odevzdala jste zaměstnavateli vše v pořádku,
nezapomněla jste někde třeba podpis?

Ověřte si u zaměstnavatele, zda a kdy
podklady pro výplatu nemocenského
předal OSSZ.

Pokud zaměstnavatel podklady předal v pořádku,
kontaktujte OSSZ.

Pokud toho má OSSZ více, může se první výplata
nemocenského zdržet, další pak chodí v pořádku.