Aneli

Jak postupuje supermarket, když natočí krádež na kameru, ale zloděj odejde?

Posílá se záznam všech zlodějů vždy na policii?

Nejlepší odpověď
Cenobita

Pokud je někdo přistižen při krádeži, má každý občan právo zloděje zadržet (omezit pohyb) do příjezdu policie.

Další odpovědi
tforro

Pokud je podezření, že někdo něco ukradl a ochranka ho nechytila při činu nebo zloděje nezadržela do příjezdu policie, tak se určitě obrátí na policii.
Něco jiného je, když něco zloděj ukradne, ale přijde se na to později. Třeba až při inventuře. Pokud není kamerový záznam, tak se obrátit na policii samozřejmě můžou (nebo podle vnitřních směrnic musí). A záznam smí být tuším, že jeden měsíc starý… (nebo dva?).