Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli se počítá do stropu 68.tis,i vrácení daní??

Ješte jsem se chtěla zeptat s manželem jsme se vzali v červenci tak od kdy se bude počítat odpočet??Zřejmě až od toho července a ne od začátku roku??Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Bohužel jeden z manželů (nejspíš manžel) bude moci uplatnit slevu na druhého z manželů pouze ve výši 1/2 z roční částky 24.840 Kč.

Do limitu ročního příjmu 68.000 Kč se vrácení daní z loňského roku samozřejmě nepočítá.

------------------

§ 35ba/3
Poplatník může uplatnit snížení daně(...)o částku ve výši jedné dvanáctiny za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly podmínky pro uplatnění nároku na snížení daně splněny.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/dprij/cast3. aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

No já se tedy obávám, že pokud jste se brali v červenci, pak si bude manžel moci uplatnit nikoliv polovinu, ale 5/12, neboť na počátku července podmínky splněny nebyly.
Jinak má Standa pravdu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

standa

Třeba se brali 1.7. :-) Ale jinak máte samozřejmě pravdu.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.