Avatar uživatele
Registrovaný

Mám nárok dělat jen ranní směny nastupuji do práce po MD a jsem samoživitelka?

Dobrý dn,chtěla bych se zeptat,jestli mám nárok dělat jen ranní směny nastupuji do práce po MD a jsem samoživitelka.Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Registrovaný

§ 241
(1) Zaměstnavatel je povinen přihlížet při zařazování zaměstnanců do směn též k potřebám zaměstnankyň a zaměstnanců pečujících o děti.
(2) Požádá-li zaměstnankyně nebo zaměstnanec pečující o dítě mladší než 15 let, těhotná zaměstnankyně nebo zaměstnanec, který prokáže, že převážně sám dlouhodobě pečuje o převážně nebo úplně bezmocnou fyzickou osobu, o kratší pracovní dobu nebo jinou vhodnou úpravu stanovené týdenní pracovní doby, je zaměstnavatel povinen vyhovět žádosti, nebrání-li tomu vážné provozní důvody.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Ne, v Zákoníku práce nemá osamělý rodič pečující o dítě mladší 15 ti let žádná zvláštní práva. Ale můžeš se se zaměstnavatelm zkusit domluvit.


Avatar uživatele
Zlatý

V § 241 (2) - ( viz odpověď "MartinaOL" ) je uvedeno na konci ... nebrání-li tomu vážné provozní důvody ... a na toto se zaměstnavatelé odvolávají a spoléhají se na to, že se s nimi nebude nikdo soudit. S některým zaměstnavatelem se lze domluvit. :-))

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.