loosi

Poradíte, jak lze vyřešit popsaný problém?

U jednoho zaměstavatele mám dva prac. vztahy HPP a DPP podepsané daňové prohlášení. Když na DPP odpracuji více než 10000 hrubého, tak se platí zdravotní a sociální pojištění. Takže jakmile přesáhnu tuto hranici, tak už se to nevyplatí? Jedině odporacovat tolik hodin, abych vydělal i se zaplacením soc. a zdrav. pojištění více než po odečtení srážkové daně do mzdy do 10000…? Respektive, vrátí mi něco v ročním zúčtování? Díky, snad to lze pochopit:-)

Původní neotázka
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na otázku ohledně daní.

Upozornění, které se objeví při úpravě otázky

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
ivzez

Připomínám, že na DPP můžete pro jednoho
zaměstnavatele v kalendářním roce odpracovat
maximálně 300 hodin.

Otázka sice není dobře formulována, ale pokusím se odpovědět.
Překročí-li odměna z DPP 10.000 Kč, bude muset zaměstnavatel
strhnout a odvést sociální a zdravotní pojištění. Nevýhodné by to
bylo pro Vás, ale hlavně pro zaměstnavatele.

Na otázku, jestli se Vám po skončení roku něco vrátí,
bude možné odpovědět, až uvedete konkrétní výdělky.

Obecně:
Jestli si vyděláte tolik, že se průběžně uplatňují všechny
případné slevy, nebude už co vracet. Ledaže byste byl
nějakou dobu (několik měsíců) nemocen, na ÚP apod.

_____

Příště prosím napřed smažte „nápovědu“,
teprve pak piště text dotazu.