Dobrý den chci se zeptat jestli se dá bránit proti pomluvě a nařčení pokud to poškodí mou dobrou pověst děkuji

Odpovědi
Drap

Jedině podat trestní oznámení. Problémem bývá takové jednání prokázat. A pokud se pomluva roznese, je problém dát vše do pořádku, protože i omluva nestačí a číří se podstatně pomaleji než právě ta pomluva.

láďa1

§ 184 občanský zákoník „pomluva“

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h2d2­.aspx

venkovan

Někdy než nějaký soud je vhodnější využít plochu násady od krumpáče.
Správný soud pokud by potom následoval by měl toho pomlouvače ještě potrestat za to, že pomlouvá a když mu někdo domluví, tak jde ještě žalovat.