Dobrý den,byl jsem fyzicky napaden na pracovišti napaden spolupracovníkem.Jsem práce neschopný.Jak dále postupovat?

Mám nárok na náhradu ušlého výdělku,náklady spojené s ošetřením/opakované regulační poplatky,doplatky za léčiva/,popř.bolestné?Byl jsem zraněn lehce/pohmožděniny,blokace krční páteře,bolest hlavy/.Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Trestní oznámení, občanskoprávní žaloba.

Schovat si lékařské zprávy, najít svědky, co budou ochotni svědčit u soudu (sice je to zákonná povinnost, ale můžou mít strach, nedokážou být nestranní)

Na první pohled - je to možné,ale právník by to věděl s určitostí. Okolnosti atp.
Jiná věc je - co dál? Tím myslím - vaše okolí na pracovišti.

Zlatý

A nechceš mít ještě zaplaceno za pracovní úraz? Musíš vypadat velice trapně s tím krunýřem okolo krku,tedy pokud tě strašně bolí hlava v této oblasti.Nejsi náhodou politik,herec či jiná VIP osoba? Nenech se vysmát.

Takže záleží,jestli s Vámi zaměstnavatel "něco" sepsal jako že měl,pak jaký byl důvod,měla se volat policie a doktor,tyto zprávy by měli být podklad,do tří měsíců podat trestní oznámení atd.,pokud vyjde najevo "pravda",jako že jo,tak to půjde buď k soudu-policie to tam pošle sama,nebo utřeš nos,protože to bylo jinak a můžeš si ztěžovat třeba na lampárně.Svědkové nemusí k soudu,můžou dát písemně vyjádření,měla je vyslechnout policie,tj.o trestním právu, to hojeníčko na někom koho si vyprovokoval můžeš uplatnit potom,když soud dopadne do mínusu, to je pak občansko právní a v tom hraje roli doktor, neschopnost a ta tvoje "bolest" hlavy.Přeju hezký "zbytek"marození,ale až se uzdravíš jako že asi nee,dostaneš možná znova a beze svědků.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.