Dobrý den,byl jsem fyzicky napaden na pracovišti napaden spolupracovní­kem.Jsem práce neschopný.Jak dále postupovat?

Mám nárok na náhradu ušlého výdělku,náklady spojené s ošetřením/o­pakované regulační poplatky,doplatky za léčiva/,popř.bo­lestné?Byl jsem zraněn lehce/pohmoždě­niny,blokace krční páteře,bolest hlavy/.Děkuji.

Odpovědi
Michal Kole

Trestní oznámení, občanskoprávní žaloba.

Schovat si lékařské zprávy, najít svědky, co budou ochotni svědčit u soudu (sice je to zákonná povinnost, ale můžou mít strach, nedokážou být nestranní)

anonym

Na první pohled – je to možné,ale právník by to věděl s určitostí. Okolnosti atp.
Jiná věc je – co dál? Tím myslím – vaše okolí na pracovišti.

anonym

A nechceš mít ještě zaplaceno za pracovní úraz? Musíš vypadat velice trapně s tím krunýřem okolo krku,tedy pokud tě strašně bolí hlava v této oblasti.Nejsi náhodou politik,herec či jiná VIP osoba? Nenech se vysmát.

colombo3

Takže záleží,jestli s Vámi zaměstnavatel „něco“ sepsal jako že měl,pak jaký byl důvod,měla se volat policie a doktor,tyto zprávy by měli být podklad,do tří měsíců podat trestní oznámení atd.,pokud vyjde najevo „pravda“,jako že jo,tak to půjde buď k soudu-policie to tam pošle sama,nebo utřeš nos,protože to bylo jinak a můžeš si ztěžovat třeba na lampárně.Svědkové nemusí k soudu,můžou dát písemně vyjádření,měla je vyslechnout policie,tj.o tres­tním právu, to hojeníčko na někom koho si vyprovokoval můžeš uplatnit potom,když soud dopadne do mínusu, to je pak občansko právní a v tom hraje roli doktor, neschopnost a ta tvoje „bolest“ hlavy.Přeju hezký "zbytek"maroze­ní,ale až se uzdravíš jako že asi nee,dostaneš možná znova a beze svědků.