Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den , bydlím v družstevním bytě . v případě možné exekuce , může mne exekutor vystěhovat z bytu ?

Pokud mne nemuže vystěhovat jake potřebji mit nachystane doklady ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

POZOR !

Narozdíl od nabubindese mám jiný právní názor v této věci.

Nenamítám, že nelze exekuovat majetek (byt), který není ve vlastnictví dlužníka, to je jasné.

Ale dlužník je vlastníkem členských práv k družstvu, která tvoří určitou majetkovou podstatu a toto už je postihnutelné případnou exekucí.

Exekutor může vydat exekuční příkaz k POSTIŽENÍ ČLENSKÝCH PRÁV a povinností.

Družstvo je pak povinno vyplatit hodnotu VYPOŘÁDACÍHO PODÍLU dlužníka až do výše dluhu na účet exekutora.

Jakmile k tomuto případu dojde, dochází ve podle § 231/1 obch.zák. k ZÁNIKU ČLENSTVÍ tohoto dlužníka v družstvu.

Na základě zániku členství v družstvu musí dojít i k ZÁNIKU NÁJMU družstevního bytu.

Družstevní byt je v takovém okamžiku obýván bez právního důvodu.

Družstvo poté nejpíš uplatní soudní žalobu na vyklizení bytu, kdy soud také může rozhodovat o formě bytové náhrady, pokud na ní existuje nárok.

Následněe je bývalý nájemce (dlužník) povinen byt opustit, v opačném případě bude VYSTĚHOVÁN EXEKUČNĚ.

DOPORUČENÍ ZÁVĚREM:
žádné nachystání dokladů stačit nebude, vážně bych se na vašem místě zabýval otázkou jak dluh (i postupně) splácet...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

čí je byt majetkem? kdo je napsaný v LV (list vlastnictví) na katastrálním úřadě!? nikdo ti nemůže vzít to co nemáš!!!


Avatar uživatele
Registrovaný

Při nařízení exekuce má dlužník stejná práva, jako ten, kdo hrubě porušuje práva související s bytem. Tzn. ten, kdo koupí členský podíl, se může s Vámi dohodnout o nájmu, nebo Vás s přivolením soudu vystěhovat. Náhradu na bydlení máte - přístřeší..Takže jak radí Standa, buď zaplatit, anebo se raději poohlédnout po nějakém pronájmu, popř. se dohodnout s novým nabyvatelem, že byt budete i nadále obývat, s tím, že budete jen nájemníkem...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.