Dobrý den,asi před třemi měsíci jsem byl s kamarádem na pivě,obou nám je 18 let a jsme studenti,do hospody přišel

Dobrý den,asi před třemi měsíci jsem byl s kamarádem na pivě,obou nám je 18 let a jsme studenti,do hospody přišel chlap a sedl jsi za námi a ztežoval jsi že ho pořád otravuje jeho bývalá manželka,no prostě zkráceně..on nás navedl aby jsme jí zavolali a sprostě jí nadávali třeba..já jsem volal ze svýho čísla jako první vůbec jsme té ženě nějak nevyhrožoval ani nenadával jen se se jí ptal jak se má a prostě takový blbosti z legrace po te volal kamoš ze svého čísla a říkal dá se říct totéž,jenže ta ženská nás zažalovala a tet máme mít po výpovědi na policii trestnou komisi nebop prostě to předvolání,já mám být svědek a kámoš je obžalovaný,přitom je tam uvedeno jméno kamoše a moje číslo i když zněho on nevolal toto nechápu..jinak bych se chtěl zeptat jak bych měl asi postupovat a co ztoho můžem při nejhorším mít děkuji mnohokrát

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Zřejmě nejste první, kdo tu paní obtěžoval a jí došla trpělivost. Paní se omluvte a na policii vypovězte po pravdě, že jste se v hospodě po několika pivech nechali přemluvit k volovině, které litulete a za kterou jste se už mluvili. Nic z toho nebude.

Další odpovědi:

Zlatý

Já bych se na tvém místě přiznala a hlavně bych se té paní omluvila.
Bude to zřejmě jen přestupek, dostanete asi pokutu.
Doplňuji:
Přiznání je polehčující okolnost. Té paní zašli omluvný dopis, v něm ji celou situaci vysvětli.

Bronzový

Osobně bych přešel na stranu té paní, už jen proto abych se z toho vysekal a taky protože tento nápad nevznikl jen tak pro nic za nic ale je to pravděpodobně důsledek nějakých problémů mezi tou ženou a tím mužem. Tzn. že rozepře mezi tím mužem a ženou skončí nejspíš u soudu nebo minimálně bude soud tento problém probírat. Takže možná by bylo lepší být svědek než obžalovaný.

Trestní sazbu ti (nebo kámošovi) policisté určitě řekli při výslechu - stejně, jako to, z čeho jste obviněni - takže to bys nám, chceš-li poradit, měl sdělit jako první.
Bez té znalosti ti lze poradit - kontaktuj advokáta, paní se písemně omluv (doporučeným dopisem - s formulací ti opět pomůže advokát), u ´komise´ se chovej slušně a spíš kajícně.
___
A příště dřív přemýšlej, než uděláš podobnou hovadinu.

Stříbrný

záleží zda máš u poldů záznam.Pokuta ,podmínka,...záleží na koho u poldů narazíš.
Aspoň si to příště rozmyslíš než něco takovýho uděláš.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.