georgeso

Poskytnete mně informace ohledně stánkového prodeje kvůli tomu, abych předešel určitým problémům?

Ve volném čase vyřezávám ze dřeva věci (anděly, zvířátka, sluníčka, misky atd.) a chtěl bych něco prodávat na obecní akci jako jsou vánoční nebo velikonoční trhy. Plánovaný výdělek je pár stokorun. Potřebuji k tomuto prodeji živnostenský list nebo dokonce EET pokladnu? Zatím jsem zaměstnanec, za půl roku důchodce.
Nevím jestli mi takto můžete odpovědět, pokud ano, mockrát děkuji.

Dobrý den, abych předešel určitým problémům, potřeboval bych určité informace ohledně stánkového prodeje.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den, abych předešel určitým problémům, potřeboval bych určité informace ohledně stánkového prodeje.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Bez živnosti je možná příležitostná činnost, tedy ta, která se pravidelně neopakuje. Když někde budete prodávat poprvé, tak to podníkání není, uvidíte, zda vám to vůbec stojí zato. Pokud byste měl pravidelně prodávat na všech velikončních a vánočních trzích, tak už by to bylo na zařízení živnostenského listu. Z daňového hlediska jsou příležitostné příjmy do 30 tisíc za rok osvobozené – to právě pokrývá občasný prodej andělíčka někomu za pár stovek.

Další odpovědi
mosoj

Jak vidíš jako odpověď dostaneš pouze kecy.

https://portal­.pohoda.cz/pro-podnikatele/chci-zacit-podnikat/podnikani-bez-zivnosti-–-je-to-mozne/
https://portal­.pohoda.cz/pro-podnikatele/chci-zacit-podnikat/podnikani-bez-zivnosti-–-nejcastejsi-otazky/

autacek

Je to jednoduché, s dnešním vladním přístupem k malopodnikání, máš utrum. Líp tě vyjde, když své výrobky budeš rozdávat zdarma.

Edison

Hmmm… tak si je zjisti. Portálů sátní správy je dost.

A otázka je na co? Kde?

elkon

Takových nesmyslů jsou plná tržiště, pochybuji, že tvá snaha má smysl.

Dochy

elkon: Podle znění dotazu nepředpokládám že je účelem rychlé zbohatnutí. Dobrý pocit z dobře vykonané práce a to že výrobek někdo ocení se také počítá… Plus: Na trhu dostane řemeslník i zpětnou vazbu od veřejnosti – o to by byl ochuzen pokud si vše bude syslit doma v kredenci.

autacek

Tak ať to rozdá raději zdarma, nejen povinné odvody a vyvolané vícenáklady, ale především sankce co může schytat, mu to nikdy nezaplatí a spláče nad výdělkem. Pochopitelně když se bavíme o tom, co by se mělo, o čemž zdejší diakutujicí většinou nemají ani šajnu.