Hanumán

Budu-li chtít prodávat ve stánku na festivalech točené pivo, jaké budu muset mít povolení či je třeba živnostenský list?

Když budu chtít prodávat ve stánku na festivalech točené pivo, jaké budu muset mít povolení či živnostenský list? Nejsem z oboru, děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Nakobyl

Moc variant – pokud chcete jako soukromník, pak pochopitelně živnostenský list přinejmenším na nákup a prodej, pokud příslušný živnostenský úřad nebude požadovat list na hostinskou činnost. A k němu je nutná praxe. Nebo si sehnat někoho, kdo ŽL má a bude oficiálně za provoz stánku odpovídat. Druhou věcí je souhlas či posouzení hygieny. Půjde o pevný a kolaudovaný stánek či nějaký přenosný,který se po akci odstraní. Do čeho se bude čepovat, bude zajištěno mytí, bude poblíž WC atd. A dnes se do takové činnosti plete i Státní zemědělská a potravinářská inspekce a i Celní správa,která kontroluje kolky. Takže pokud nejsou s takovou činností zkušenosti, raději bych se do toho nepouštěl. Snadnější je prodávat ovoce, což vypadá jako hloupost, ale je to bez problémů a celkem to frčí.

Další odpovědi
xxx3

tak buď pracovat pod někým jako zaměstnanec, nebo na vlastní živnosťák. Ale bude to drahé, za stánek je potřeba platit pronájem a ten není „za hubičku“, navíc podobných zájemců je vždycky víc.

McArthur

Nakobyl to vzal hodně ze široka, ale bude Ti stačit:

  • živnostenský list na hostinskou činnost
  • před otevřením stánku ohlásit provozovnu na Živnostenském úřadě
  • schválení hygieny

--- WC bude, předpokládám, zajištěno organizátorem festivalu

  • zajištění svozu odpadu (může zajistit organizátor festivalu, ale to si nech zapsat do nájemní smlouvy)
  • příští rok zajištění elektronické evidence tržeb a oznámení provozovny na Finanční správu (to hlášení samo o sobě)
  • na konci každé akce oznámit ukončení činnosti provozovny na Živnostenském úřadě a v rámci EET i u Finanční správy.

Toto platí pro pivo a pro nealkoholické nápoje. Tvrdý alkohol přináší další povinnosti.

Místní povinnosti se mohou lišit podle požadavků města, kde se festival koná a místního výkladu platné legislativy.

Hanumán

Jj Děkuji moc vím jen jsem myslel povolení třeba hygiena a zda to není vázaná živnost .........a Kam pro obecnější info …