kokos23

Dobrý den,28.2.2014 mi končí pracovní poměr.Od 1.3.2014 nastupuji jinam a už mám podepsanou smlouvu.Co se stane,pokud?

například zítra onemocním.Děkuji
Doplňuji:
Děkuji za odpověď,ale když už mám podepsanou novou smlouvu,tak to nevadí?H.

Odpovědi
Drap

Tak budeš nemocná. Nemocenskou bude hradit současný zaměstnavatel. Otázkou je, zda na tebe na novém místě počkají.

Stingo

Když toho 1.3. nenastoupíš do práce a půjdeš místo toho na nemocenskou, tak jsi v ochranné lhůtě a stále to platí firma, ve které jsi skončil/a.

pusinka50

Můžeš mít sice podepsanou novou smlouvu, ale jistě v ní máš též 2 měsíce zkušební dobu. Ve zkušební době ti nový zaměstnavatel může dát okamžitou výpověď bez udání důvodu. Takže bych nového zaměstnavatele moc nepokoušela a raději zůstala zdravá a moc nekalkulovala nebo ani nenastoupíš!