Dobrovolné vyřazení z evidence ÚP

Dobrý den,

před týdnem jsem se registrovala na ÚP kvůli přerušení studia (takže pouze krátkodobě). Nenárokuji si podporu. V poučení pro žadatele je, že si mohu přivydělat brigádou do 4000 Kč hrubého. Nyní se mi ale naskýtají nabídky z oblasti modelingu, které tuto částku měsíčně převyšují. Značně. Jedná se vždy o smlouvu o dílo, případně DPP. Uvažuji o tom, že se nechám vyřadit z evidence. Co mě pak čeká? Povinnost platit si sama zdravotní a sociální? Či si osoby bez nároku na podporu mohou vydělat více než 4000? Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud jste registrován v roce 2011 si už nemůžete přivydělávat, zákonem zrušeno.http://zpravy.alfa9.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Výše výdělku 4000 je určena pro ty, co jsou v evidenci UP. Jestli nárokuješ podporu nebo neni důležité. Buď zedy vyřadit z evidence, a nebo jenom do 4000.

Zlatý

Dokud jste registrovaná na ÚP, tak za vás stát platí sociální i zdravotní pojistné. Když se odhlásíte, musíte platit minimálně zdravotní. Než se odhlásíte, měla byste zvážit, jestli modelingová agentura bude mít pro vás častější práci a ověřit si, jestli za práci skutečně zaplatí, abyste výdělek v dalších měsících neodevzdala pojšťovnám.

No nebuďte vyplašená,klidně zůstaňte tam kde ste,ať máte zaplacené pojištění,nikde neřikejte, že si přivyděláváte a kolik,pokud to bude na smlouvu,tak za vás modeling bude muset pojištění platit,ale to musí být na HPP,jinak jen 15%jako u brigády a v tom případě o vás pracák neví,pokud to neřeknete,jinak přiznejte 4000,- s potvrzením od modeling.firmy a zas je klid.Já bych tohle neřešila,protože stát vám taky nic nedá,tak co.Je to na vás.

Pokročilý

Souhlasím s Colombo3. Navíc, pokud to bude smlouva o umělecké dílo a domluvíte se, že Vám budou dávat peníze na ruku místo na účet, tak nehlaste na ÚP vůbec nic ;)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.