BENYTA

Dobrovolné důchodové pojištění – znáte někoho,kdo si ho platí?

Díky skvělému odkazu od uživatele Brilliant, jsem se o něm dozvěděla a poté, co obdržím od Čssz informativní osobní list svého důchodového pojištění,budu se o toto dobrovolné důchodové pojištění zajímat,téměř jistě vím,že jej budu muset začít platit,protože bych neměla nárok na důchod.
Tak chci zjistit důvěryhodnost,dě­kuji za odpovědi.
Doplňuji:
Vypočítala jsem (doufám,že správně),že minimální platba je 560 kč měsíčně. Jakým způsobem tedy myslíte,mosoji,že stát důchod navyšuje, totiž nejedná se mi o penzijní připojištění, které stát dotuje – za 1000 kč měsíčně se mi připíše 230 kč.

Odpovědi
mosoj

Znám lidi co si ho platí i v důchodu. Každá kačka od státu je dobrá.
Doplňuji:
Tak ouha. Já měl na mysli staré důchodové připojištění. To po novu nesleduji.

zzzzz

já bych do toho nedala ani korunu, je to tunel století!!! Nikdo neví, jak to s tím dál bude a myslím si, že se to brzo zruší, lepší je podle mě zvolit to staré komerční důchodové spoření. Peníze jsou z něj jisté.