Bronzový

Do kolikátého měsíce a dne se může dítě narodit aby nemuselo nastupovat do školy o rok později ??

Jak to bylo dříve a jak je to teď. Protože můj tata se narodil 3. října a stejně tehdy v ještě 5 letech nastoupil do první třídy. Jedna moje kamarádka ze školky se narodila 24. září a šla až rok po mně. díky
Doplňuji:
Můj tata se narodil v roce 1968 3. řijna a přesto v září 1974 nastoupil do první třídy

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

"Důležitá je tzv. školní zralost - dosažení takového stupně vývoje, jenž umožňuje dítěti zdárně si osvojovat školní znalosti a dovednosti.

Prvním a rozhodujícím kritériem k zápisu do 1. třídy ZŠ je věk: k nástupu do školy v témže roce jdou všechny děti, které k 31. srpnu dovrší 6 let věku. Děti, jež oslaví 6 let do konce kalendářního roku, přichází k zápisu podmínečně

Rozhodují i další faktory:
Fyzický vývoj
Dušení zralost
Pracovní vyspělost
Citová a sociální zralost
Více v odkazu
http://www.komenskehozsnachod. cz/…
---
Jsou výjimky, kdy dítě může nastoupit i v neceých šesti letech. Zdůvodnění - viz odkaz.
http://www.azrodina.cz/…

I v minulosti platil věk 6 let, ale často se stávalo, že bylo málo dětí, takže ředitel přijal i mladší. Dnes je rozhodující školní zralost.

Další odpovědi:

Zlatý

Tohle ´řeší´ psycholog - pokud uzná, že dítě je dostatčně ´vyspělé´, může nastoupit na ZŠ - i když 6 let dovrží až po 1. září...
Koneckonců - je to i můj případ, maturoval jsem v 17, řidičák (B/M) jsem měl cca od března, ale až do narozenin jen na ´fichtla´...

Stříbrný

Bohužel nevím jak to bylo přesně dříve či později, ale jak za mně (jsem ročník 1953) tak za mých dětí ( ročníky 1977,1978, 1982) musel žák do 31. srpna mít šest let.Pokud mu bylo 6 let až 1. září, tak nastupoval do školy o rok déle.

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Ad lahny - nenastupoval o rok déle, ale o rok později. Tvar déle je nesmysl. Slovo má zcela jiný význam.

Bronzový

Pepa25

To je marné, když jako Moravák někdy někoho z Čech podobně upozorním, většinou nejprve vůbec nechápe, jak to myslím a někteří bojovnější argumentují: vždyť jsem to schválně řekl spisovně, neřekl jsem "dýl"!

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.