Avatar uživatele
anonym

Do jaké míry se řídíte ?

tvrzením,že:„Šaty dělají člověka“?
Má to pro vás váhu -řekněme -zákona,nebo máte trochu laxnější přístup?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Jahoda, rynek878 před 5083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nezapomenutelná píseň V + W. Šaty dělají člověka v tom smyslu, že podle nich poznáme povolání lékaře, kominíka, montéra, řidiče, duchovního atd. Jenže jakékoliv oblečení nevypovídá o charakteru člověka. Člověk v obyčejných šatech může být slušnější než nějaký nafintěný „panák“ v drahém obleku. Proto si myslím, že je důležitější, chování člověka než jeho oblékání.
Netvrdím, že se mně nelíbí upravený a elegantní jedinec, ale dost často si změním názor, když promluví či jedná.
Ani bezdomovec v otrhaných hadrech nemusí být špatný, protože neznáme důvod, proč se jím stal. Je ale pravda, že tito lidé ve společnosti ostatních lidí (pokud mezi ně jdou) působí svým vzhledem a nečistotou dost nepříjemně.

Proto se domnívám, že není nejdůležitější posuzovat člověka podle oblečení, ale podle jeho skutků. I když při určité příležitosti je třeba, aby se člověk i svým oblečením přizpůsobil pravidlům společenského chování.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Již ve starém Sumeru měli na toto téma přísloví, které zachytili klínovým písmem na svých hliněných tabulkách a to prosím doslova znělo: „Každý má úctu k dobře oblečenému člověku“. Nic víc a nic méně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

Pro mě to má velkou váhu. Nejsem sice zástancem „poslední módy“ a sama „in“ určitě nejsem. Každý by měl mít svůj osobitý styl. Ale oblékat se tak, jak to žádá situace (pohovor, státnice, sport..) docela vyžaduji.

K mrákotám mě přivádí například lidi v lesklých šusťácích z 90.let. Nebo kluci ala pionýr z let 70.tých – bermudy, košile se zapínám úplně u krku a zastrčená do bermud a jako třešnička ponožky v sandálech.

ANO, ŠATY DĚLAJÍ ČLOVĚKA!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
atriplex

Oblečení musí být čisté. Co má kdo na sobě je mi absolutně jedno. Při jednání je důležitá osobnost člověka a ne jeho šatník.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Já už tak moc zastáncem tohoto tvrzení nejsem,jelikož dělám z lidima a znám třeba jednu paničku,které bych mohla závidet její prvotřídní šatník,ale ve kutečnosti bych si o ni neopřela ani kolo,protože je velice nechutná a člověk už vůbec ne.Pro sebe preferuji šatník spíš sportovního rázu,pohodlného,ve kterém se cítím dobře a jak už tady někdo napsal rázu čistého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kokoťenko

Já to moc neřeším,celý den jsem v pracovním,když mám nějaké jednání,tak se obleču do čistého slušnějšího oblečení. Rozhodně bych na schůzku kvůli práci nešel v montérkách,ale teď mě napadá,že možná právě proto nemohu sehnat práci. Třeba když mě viděj v čistém,tak si říkají,ten by se nám tady ušpinil,,:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jituna

Saty asi člověka nedělají. Hlavně nepředělají. Ale každá příležitost si zaslouží vhodné oblečení. Nemusí být podle poslední mody, hlavně čisté a člověk má být upravený. Na věku nezáleží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iwetax

Do žádné. Jsem ráda, pokud seženu svojí velikost (XXL). Většinou ale mířim rovnou do pánského textilu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Jak kdy, podle situace a nálady.
Ale na pracovní schůzku si beru jiné oblečení, než když jedem do sklípku na burčák a spím ve spacáku 🙂.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek