Bronzový

Do jaké míry je v pořádku "výchovně" lhát dítěti?

Znáte to "Se slušnostní nejdál dojdeš", "Nešilhej, nebo ti to zůstane", "Na vzhledu nezáleží", "Počítač ti zkazí oči"... Tenhle typ prohlášení.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Řekla bych, že jen minimálně. Jak píše Samba, že "malému dítěti lže jak když tiskne", nemůže být v pořádku - si takhle dělat prču...vždyť si takové věci budou dlouho pamatovat, když je z těch omylů zavčas neosvobodí.
Děti se mají brát vážně, a né jim dávat najevo, že jsou "jen hloupé děti":)

Další odpovědi:

Bronzový

Nikdy, dítě je pak zmatené, raději to vysvětlení odložím, než hoo mást blbostma.

Stříbrný

Nic nevysvetlovat, ale rezat, rezat a rezat. Jsem z rezane generace a chovali jsme se docela jinak nez soucasna vysvetlovana generace.

Stříbrný

Asi jsem divná, ale u těchto odpovědí se mi nezdá, že by šlo o lži (krom těch šilhajcích očí). Jinak, já malému dítěti lžu jak když tiskne, třeba s mrkví - když budeš jíst hodně mrkve, budeš umět dobře pískat, jestli se budeš pořád cpát, naroste ti obrovský břicho, že nebudeš moct projít ven dveřmi, když budeš pořád zlobit, naroste ti kopýtko, jako čertovi, při lhaní zas bude dlouhý nos jako Pinocchio, s tím měkkým nosem při lhaní to je taky působý

Bronzový

Co nejmíň. :-), Některé z těch věcí nejsou tak špatný, ale zase není dobré, když dítě v dospělosti zděšeně (zklamaně) zjistí něco, co mělo být přece jinak... Některé věci je třeba brát realisticky, jinak to může být pak šok.

Stříbrný

Žádná lež není v pořádku.

"Výchovné lhaní" neexistuje, jen si tak
někteří rodiče "maskují" své výchovné
selhání.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.