Avatar uživatele
Psychotic

Do jaké míry je v pořádku „výchovně“ lhát dítěti?

Znáte to „Se slušnostní nejdál dojdeš“, „Nešilhej, nebo ti to zůstane“, „Na vzhledu nezáleží“, „Počítač ti zkazí oči“… Tenhle typ prohlášení.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, carpediem před 3488 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Řekla bych, že jen minimálně. Jak píše Samba, že „malému dítěti lže jak když tiskne“, nemůže být v pořádku – si takhle dělat prču…vždyť si takové věci budou dlouho pamatovat, když je z těch omylů zavčas neosvobodí.
Děti se mají brát vážně, a né jim dávat najevo, že jsou „jen hloupé děti“:)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
carpediem

Nikdy, dítě je pak zmatené, raději to vysvětlení odložím, než hoo mást blbostma.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
setapouch

Nic nevysvetlovat, ale rezat, rezat a rezat. Jsem z rezane generace a chovali jsme se docela jinak nez soucasna vysvetlovana generace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi jsem divná, ale u těchto odpovědí se mi nezdá, že by šlo o lži (krom těch šilhajcích očí). Jinak, já malému dítěti lžu jak když tiskne, třeba s mrkví – když budeš jíst hodně mrkve, budeš umět dobře pískat, jestli se budeš pořád cpát, naroste ti obrovský břicho, že nebudeš moct projít ven dveřmi, když budeš pořád zlobit, naroste ti kopýtko, jako čertovi, při lhaní zas bude dlouhý nos jako Pinocchio, s tím měkkým nosem při lhaní to je taky působý

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nevíteto?

Co nejmíň. 🙂, Některé z těch věcí nejsou tak špatný, ale zase není dobré, když dítě v dospělosti zděšeně (zklamaně) zjistí něco, co mělo být přece jinak… Některé věci je třeba brát realisticky, jinak to může být pak šok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Žádná lež není v pořádku.

„Výchovné lhaní“ neexistuje, jen si tak
někteří rodiče „maskují“ své výchovné
selhání.

0 Nominace Nahlásit