Jaký mi hrozí trest, když mam zákaz rizeni na 5 let a do toho podmínku?

Dnes se mi stala nemila udelasot, mam zákaz rizeni na 5 let a do toho podmínku taky, bohuzel mne vybraly. jaky nyní trest? Trest za rizeni bez RP v podmince

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

pokud jsi v podmínce, tak si to půjdeš odsedět + ti ještě něco přidají za maření výkonu úředního rozhodnutí

Další odpovědi:

Stříbrný

Doplňuji Aleshe:

do dvou let podle § 337 odst. 1 písm. a) tr. zákoníku.
Doplňuji:
Přiznám se, že nevím, jestli se podmíněný trest nutně přemění na nepodmíněný (může tam třeba být domácí vězení nebo práce) a jestli se "přičte" k tomu maření, nebo se udělá nějaký souhrnný trest v maximu mezi dvěma lety za maření a tím proměněným trestem. Mám holt takovou mezeru ve vzdělání :-)

Stříbrný

Neplníš podmínky podmíněného odsouzení, takže soud rozhodne o přeměně podmíněného odsouzení na nepodmíněné. Tzn. pokud jsi dostal trest např. 2 roky na 5 let, odsedíš si dva roky. Zároveň proti tobě bude vzneseno obvinění z trestného činu maření rozhodnutí a zde ti bude opět něco přidáno již k proměněnému trestu.

Bronzový

Maření:-))) Slušivé tepláky přeju:-)))

Stříbrný

"bohuzel mne vybraly" - to je zajimave, litujes, ze te chytli, ne ze jsi udelal kravinu... No, na chvilku od tebe bude pokoj. Skoda jen, ze te budu muset zivit.

porušení podmíněného trestu, respektive podmínky vedení řádného způsobu života, nemusí nutně znamenat její okamžitou přeměnu. Bude-li vůle soudce, může ponechat podmíněný trest v jeho pokračování, za předpokladu , že v rámci nového trestního řízení bude uložena např. alternativní sankce obecně prospěšné práce, kteréžto mohou být vykonané ještě v rámci zkušební doby aktuálně uložneho podmíněného trestu - tím pádem se po úspěšném vykonání pohlíží na osobu jako by odsouzená nebyla /bude tam sice viset zákaz činnosti, což stále bude dávat pravomoc soudci podmínku přeměnit, ale praxe bývá často taková, že není příliš vůle plnit věznice krátkodobými tresty. Každopádně - zákony tady jsou pro to, aby se respektovaly a nedovedu si v dnešní době představit situaci, která by tě měla nutit sednout do auta přes uložený zákaz.

Zlatý

Každý strůjce svého štěstí. To jsi nikdy neslyšel?
Nebo také: jak zaseješ, tak sklidíš. Nebo jak si usteleš, tak si lehneš.
Prostě máš, o ses sám zasloužil.

Pokročilý

Vězeníčko, vězení...

Zlatý

sa ti stala nemila udalosť?
nie je skôr pravda, že máš na háku nejaké zákony a proste si robíš, čo chceš.
si king?

tak nefňukaj, prichystaj si indulonu a zubný kartáčik, magore.
nejak rýchlo si prestal byť geroj.

;-Q

ps:
dúfam, že si tam z teba spravia kurvičku.

Trest si zasloužíš adekvátní dle tvého prohřešku.
Osobně bych ti zakázal řídit na celý život,abys věděl,že tohle se nedělá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.