Avatar uživatele
LiborBauer

Jaký mi hrozí trest, když mam zákaz rizeni na 5 let a do toho podmínku?

Dnes se mi stala nemila udelasot, mam zákaz rizeni na 5 let a do toho podmínku taky, bohuzel mne vybraly. jaky nyní trest? Trest za rizeni bez RP v podmince

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3305 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

pokud jsi v podmínce, tak si to půjdeš odsedět + ti ještě něco přidají za maření výkonu úředního rozhodnutí

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
klumprt

Doplňuji Aleshe:

do dvou let podle § 337 odst. 1 písm. a) tr. zákoníku.
Doplňuji:
Přiznám se, že nevím, jestli se podmíněný trest nutně přemění na nepodmíněný (může tam třeba být domácí vězení nebo práce) a jestli se „přičte“ k tomu maření, nebo se udělá nějaký souhrnný trest v maximu mezi dvěma lety za maření a tím proměněným trestem. Mám holt takovou mezeru ve vzdělání 🙂

Upravil/a: klumprt

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Neplníš podmínky podmíněného odsouzení, takže soud rozhodne o přeměně podmíněného odsouzení na nepodmíněné. Tzn. pokud jsi dostal trest např. 2 roky na 5 let, odsedíš si dva roky. Zároveň proti tobě bude vzneseno obvinění z trestného činu maření rozhodnutí a zde ti bude opět něco přidáno již k proměněnému trestu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

Maření:-))) Slušivé tepláky přeju:-)))

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
setapouch

„bohuzel mne vybraly“ – to je zajimave, litujes, ze te chytli, ne ze jsi udelal kravinu… No, na chvilku od tebe bude pokoj. Skoda jen, ze te budu muset zivit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
krven

porušení podmíněného trestu, respektive podmínky vedení řádného způsobu života, nemusí nutně znamenat její okamžitou přeměnu. Bude-li vůle soudce, může ponechat podmíněný trest v jeho pokračování, za předpokladu , že v rámci nového trestního řízení bude uložena např. alternativní sankce obecně prospěšné práce, kteréžto mohou být vykonané ještě v rámci zkušební doby aktuálně uložneho podmíněného trestu – tím pádem se po úspěšném vykonání pohlíží na osobu jako by odsouzená nebyla /bude tam sice viset zákaz činnosti, což stále bude dávat pravomoc soudci podmínku přeměnit, ale praxe bývá často taková, že není příliš vůle plnit věznice krátkodobými tresty. Každopádně – zákony tady jsou pro to, aby se respektovaly a nedovedu si v dnešní době představit situaci, která by tě měla nutit sednout do auta přes uložený zákaz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Každý strůjce svého štěstí. To jsi nikdy neslyšel?
Nebo také: jak zaseješ, tak sklidíš. Nebo jak si usteleš, tak si lehneš.
Prostě máš, o ses sám zasloužil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Adam R

Vězeníčko, vězení…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

sa ti stala nemila udalosť?
nie je skôr pravda, že máš na háku nejaké zákony a proste si robíš, čo chceš.
si king?

tak nefňukaj, prichystaj si indulonu a zubný kartáčik, magore.
nejak rýchlo si prestal byť geroj.

;-Q

ps:
dúfam, že si tam z teba spravia kurvičku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Trest si zasloužíš adekvátní dle tvého prohřešku.
Osobně bych ti zakázal řídit na celý život,abys věděl,že tohle se nedělá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek