Zlatý

Dnes jsem v TV vyslechl rozhovor s jistou XY, která v co druhé větě vyslovila " každopádně" ! ...

... Jakým slovem to lze nahradit a je správné, neustále toto slovo vyslovovat ?!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Příslovce "každopádně" se dá použít, samozřejmě bez opakování v každé větě.

Každopádně = v každém případě, určitě, zcela jistě. Nesprávně tento výraz dotyčná používala jako výplň, občas se říká jako "vatu". Tím své vystoupení znehodnotila.

Nedávno jsem slyšela v TV mluvčího určité organizace, "rostla" jsem z toho, když stále opakoval "vlastně".

Další odpovědi:

Zlatý

na každý pád, každým pádem, v každém případě, tak jako tak, buď jak buď, když se to vezme kolem a kolem, bumtarata bum bum bum

Zlatý

Každopádne jistá XY mala problém pred kamerou a mikrofónom.
Pretože, keď sa na to pozrieme, každý druhý človek sa upriami na to čudo mikrofónne a oko kamerové a každopádne ťažko loví slová, ktoré mu lietajú hlavou. Každopádne taký človek - lovec slov, má potom problémy s ich vyslovením !preboha, veď ma vidí a počuje celý svet..."
Ale také časté používanie výrazu každopádne ukazuje aj na chabú znalosť zákutí svojho materinského jazyka. Pri používaní cudzieho jazyka sa to dá pochopiť.

Každopádne slovo každopádne má v češtine vhodný výraz nicméně

Správne je používať výrazy, ktoré sa týmto slovom nemusia vyjadrovať.
Všimnite si, ako často sa tento nespisovný výraz vyskytuje v médiách https://www.google.sk/…
Význam slova „každopádne” v Slovníku slovenského jazyka: "v každom prípade"

Paní XY zřejmě není zvyklá vystupovat veřejně. Ono by se "každopádně" nic nestalo, kdyby se ono "začarované" slovíčko úplně vynechalo.

Stříbrný

Každopádně se opakuje i slovo URČIŤĚ.
Někdy je to až k nas....í
měla bych udělat to a to a kámoška odpoví určitě,používá to taky v každý větě, ale každopádně mě to s...e :))

Stříbrný

Každopádně to není správné. Podle kontextu by se to někdy nahradit výrazem "vždy".

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

annas: dal jsem jich víc :), ale mám to dobře?

Zlatý

annas

Každopádně. :-)) Každopádně ten úsměvný poslední výraz. :-))

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2730
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 961
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 536
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 481

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.