Dnes jsem byl na nákupu v Li**u…

…(nebudu dělat reklamu) a v nabídce byla,mimo jiné, i zaschlá cibule z letošní sklizně (24.90/kg) z Německa,ale při ohledání jsem zjistil,že taková cibule nemůže být považována za letošní sklizeň!Kdo tedy lže,prodejce nebo dodavatel ?!

Nejlepší odpověď
led

Obchodné reťazce neradi dávajú kompletné informácie o akciách. Vždy si nechajú otvorené vrátka. Dávajte pozor, čo hlásia, alebo je na letáku a čo je na regále. V prípade rozdielnych cien medzi reklamou a cenovkou má zákazník právo si vybrať pre neho tú výhodnejšiu cenu.
Zopárkrát sa mi to stalo v nemenovaných obchodoch reťazcov L..l.,T…o,K..d aj A…t a vyhrala som spor o cenu. Netreba sa báť!
V prípade cibule pre vás ako zákazníka je vejadrenie predajcu. Ak teda tovar v predajni sa nezakladá na pravde, klame predajca. Či dodávateľ oklamal predajcu, alebo nie, nie je zákazníkov problém.

Další odpovědi
Skeptik

Řetězce si dávaj pozor. Proto se spíše nyní nesanaží poskytovat lživé, ale obskurní informace. Onehda jsem se ptal v Kauflandu na sýr Rondell, kde nabízí 125 g za 29 Kč a 100 g, což je gramáž tohoto produktu, za 23 Kč. Přesto jsem musel zaplatit za 100 g 29 Kč a to i přesto, že jsem upozorňoval, že to je cena za 125 g, ale já si koupil balení 100g, což je navíc jediné existující. V tomto případě to tedy nebyla obskurnost, ale lež. Co mě ale dožralo, že tam dali cenovku pro jinou příchuť ořechovou, ale já jsem kupoval příchuť kozího sýru.

Tady tedy kombinovali jak lež, tak obskurnost.

Děda Louda

No vidíš, v Te**u nabízejí totéž zboží za 2,50/kg. To ovšem neznamená, že by neměli ambici oškubat nás zase na něčem jiném.